Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kto jest najbardziej pracowity w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Kto jest najbardziej pracowity w brytyjskiej rodzinie królewskiej?
Czy Windsorowie pracują odpowiednio dużo? (Fot. Getty images)
Uroczyste otwarcia, podróże dyplomatyczne, oficjalne spotkania - lista obowiązków członków rodziny królewskiej jest długa, ale nie wszyscy poświęcali im tyle samo czasu. Najbardziej pracowitą reprezentantką rodziny Windsorów ponownie okazała się księżniczka Anna.
Reklama

Żaden z Windsorów nie wstaje na godzinę 9:00 do pracy i nie przebywa w biurze 8 godzin. Brytyjska rodzina królewska posiada ogromny majątek, korzysta też ze środków państwowych, czyli z kieszeni brytyjskich podatników.

Temat zaangażowania Elżbiety II i jej krewnych w życie publiczne kraju jest niezwykle wrażliwy nad Tamizą, a Brytyjczycy chętnie rozliczają najważniejszą rodzinę w kraju z każdego zajęcia.

Przeciwnicy monarchii twierdzą, że rodzina królewska nie powinna korzystać z kasy państwa, a rojaliści twierdzą, że Windsorowie dużo pracują. Na czym polegają ich zajęcia?

Królowa na przykład nie zdradza swoich preferencji politycznych, bo musi być bezstronna, ale to w jej gestii jest osobiste otwarcie każdej sesji Parlamentu, każdego tygodnia spotyka się z premierem Wielkiej Brytanii i przez jej ręce przechodzą wszystkie akty prawne. Ponadto Elżbieta II jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, dlatego uczestniczy w uroczystościach wojskowych. Jako głowa Kościoła anglikańskiego mianuje dostojników kościelnych.

W niektórych uroczystościach towarzyszą jej lub wyręczają inni członkowie jej rodziny. Każdy z nich jest patronem organizacji charytatywnych, sportowych czy prorodzinnych.

W tym roku ponownie królewskim pracusiem okazała się córka Elżbiety II i księcia Filipa - Anna. Księżniczka przepracowała 127 dni. Na drugim miejscu pod względem pracowitości okazał się książę Karol (101) dni, a na trzecim książę Andrzej (86 dni).

W zestawieniu brano pod uwagę tylko wystąpienia publiczne. Liczba przepracowanych dni przez członków brytyjskiej rodziny królewskiej byłaby wyższa, gdyby dodać do niej zakulisowe spotkania i ceremonie za zamkniętymi drzwiami.

Liczba przepracowanych dni przez członków rodziny królewskiej w tym roku do 6 października:

 • Księżna Kate - 40 dni
 • Królowa Elżbieta II - 53 dni
 • Książę Filip - 54 dni
 • Księżna Kornwalii - 54 dni
 • Książę Harry - 57 dni
 • Książę William - 57 dni
 • Książę Edward - 66 dni
 • Książę Andrzej - 86 dni
 • Książę Karol - 101 dni
 • Księżniczka Anna - 127 dni
 

  Komentarze


  • Łobuz
   11 października 2017, 18:55

   Pracowici do bólu - nikt nie ma tylu dni urlopu w roku ile oni "przepracowali".

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama