Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Książę Andrzej i Meghan Markle najmniej lubianymi w UK członkami rodziny królewskiej

Książę Andrzej i Meghan Markle najmniej lubianymi w UK członkami rodziny królewskiej
Książę Andrzej był ulubionym synem królowej Elżbiety II. (Fot. Getty Images)
Jak wykazał najnowszy sondaż, książę Andrzej i Meghan Markle wciąż są najmniej lubianymi członkami rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii - donosi dziennik 'The Independent'.
Reklama
Reklama

Książę Yorku, którego słynny wywiad sprzed kilku lat w programie "Newsnight" stacji BBC jest obecnie tematem filmów ("Scoop" na platformie Netflix) i seriali telewizyjnych, zyskał aż 86 procent negatywnych wskazań. Tuż za nim znalazła się księżna Sussex z 64% niepochlebnych opinii.

Ich spadek popularności stanowi wyraźny kontrast w porównaniu z księżną i księciem Walii, którzy odpowiednio zajęli pierwsze miejsca w ankiecie najbardziej popularnych "royalsów", zdobywając szczególną sympatię opinii publicznej za to, jak poradzili sobie z diagnozą raka u Kate.

Tymczasem brak popularności Andrzeja wynika z jego powiązań i budzącej wiele podejrzeń znajomości ze skazanym amerykańskim pedofilem Jeffreyem Epsteinem. To właśnie przez ten skandal cztery lata temu książę musiał odstąpić od wykonywania obowiązków publicznych.

Na zdj. z 2000 roku: Andrzej (drugi od lewej) na jednej z imprez odbywających się na Florydzie, w towarzystwie Epsteina (pierwszy od prawej). (Fot. Davidoff Studios/Getty Images)

W styczniu 2022 r. pozbawiono go królewskiego tytułu HRH po tym, jak jedna z ofiar Epsteina, Virginia Giuffre, oskarżyła syna królowej o napaść na tle seksualnym. Andrzej stanowczo zaprzeczał tym twierdzeniom, ale miesiąc później zawarł z oskarżającą go Amerykanką wielomilionową ugodę pozasądową, która obejmowała odszkodowanie i darowiznę na rzecz jej organizacji charytatywnej działającej "na rzecz praw ofiar".

Z kolei księżna Sussex została uznana za drugą najbardziej niepopularną członkinię rodziny królewskiej. Była amerykańska aktorka stała się postacią kontrowersyjną po tym, jak ona i jej mąż, książę Harry, zdecydowali się opuścić rodzinę królewską, zarzucając jej rasizm.

Meghan krytykowano za "niekrólewskie" krytykowanie w mediach swojej nowej rodziny przy jednoczesnym jawnym odcinaniu kuponów od swojego statusu "księżnej".

Harry i Meghan "podpadli" Brytyjczykom... (Fot. Getty Images)

Harry również nie wypadł pozytywnie w ankiecie – aż 61 procent respondentów wyraziło negatywną opinię na temat najmłodszego syna króla. Mąż Meghan "podpadł" wielu Brytyjczykom za zdradzanie tajemnic swojej rodziny w słynnej książce "Spare" ("Ten drugi").

Tymczasem księżna Walii Catherine okazała się ulubienicą Brytyjczyków - 76 procent respondentów przyznało bowiem, że postrzega ją w pozytywnym świetle. Jej mąż, książę Wiliiam, uzyskał wynik 73% poparcia.

W przychylnym świetle w sondażu wypadł też Karol – 63 procent badanych stwierdziło, że pozytywnie ocenia monarchę. Tuż przed nim znalazła się jednak jego młodsza siostra, księżna Anna, która uzyskała 71% pozytywnych ocen.

Karol, Kate i William cieszą się sympatią opinii publicznej na Wyspach. (Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images)

Drugim najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej, który był zaledwie o trzy procent mniej faworyzowany niż księżna Walii, jest książę William, którego pozytywnie oceniło 73 procent respondentów.

Sondaż przeprowadzono w burzliwym okresie dla rodziny królewskiej, którą wstrząsnęła diagnoza raka u Karola i Kate.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan pogłębiają spór z rodziną królewską, uruchamiając własną witrynę Sussex.com

Książę Harry przegrał sprawę o odebranie mu ochrony osobistej w UK

Autorka królewskich biografii: Meghan Markle jest tak narcystyczna jak Wallis Simpson

Księżna Kate ujawniła, że ma raka i przechodzi chemioterapię

Sky News: Od końca kwietnia Karol III będzie częściej się pokazywać

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama