Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ksenofobiczny spot neonazistowskiej partii NPD

Ksenofobiczny spot neonazistowskiej partii NPD
Sympatycy neonazistowskiej partii NPD. (Fot. Getty Images)
Telewizja publiczna ZDF nie musi nadawać spotu wyborczego neonazistowskiej partii NPD, odnoszącego się w sposób karygodnie pogardliwy do mieszkających w RFN cudzoziemców. Skargę NPD na taką decyzję sądu administracyjnego odrzucił wczoraj Trybunał Konstytucyjny.
Reklama

Sądy administracyjne w Moguncji i Koblencji uznały, że spot, do nadania którego NPD chciała zmusić telewizję ZDF, jednoznacznie narusza prawo, pogardliwie odnosząc się do cudzoziemców w Niemczech i raniąc ich godność. W opinii sądu materiał ten mógłby prowadzić do zakłócenia ładu publicznego.

NPD chciała, by spot został nadany jutro. Twierdzi się w tym materiale, że "od czasu niekontrolowanej masowej imigracji" Niemcy "prawie codziennie padają ofiarą zagranicznych nożowników". "Migracja zabija!" - twierdzi w swym spocie NPD i wzywa do utworzenia stref ochronnych, w których Niemcy będą się czuli bezpiecznie.

Kilka dni temu nadania spotu wyborczego NPD odmówiła telewizja publiczna ARD, powołując się na przewidziany w Kodeksie Karnym zakaz podżegania do nienawiści.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że odmowa nadania tego spotu nie stanowi naruszenia prawa do swobody wypowiedzi, zagwarantowanego w ustawie zasadniczej.

 

  Komentarze


  • Pire z dżemem
   28 kwietnia, 15:39

   już nowy hitlerek dorasta niech więcej wpuszczają to za kilka lub kilkanascie lat historia może się powtórzyć tylko tym razem nie wiadomo kto kogo będzie mordował na masową skalę

  • Pire z dzemem
   29 kwietnia, 07:18

   ja bolszewik mam prawo do takiego zdania

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama