Menu

Kraje o najlepszej reputacji? Japonia na czele

Kraje o najlepszej reputacji? Japonia na czele
Japonia była chwalona za "tożsamość i dobrą reputację wśród potencjalnych turystów, odwiedzających, studentów, mieszkańców, konsumentów i inwestorów. (Fot. Getty Images)
Według nowych badań, Japonia pozostaje krajem o najlepszej reputacji na świecie - wynika z indeksu FutureBrand. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Norwegia i Szwajcaria.
Reklama

Indeks FutureBrand przedstawia globalną percepcję 75 różnych krajów, klasyfikując je według potęgi narodowej "marki". Pośród wielu ocenianych czynników znalazły się m.in. potencjał turystyczny, dziedzictwo i kultura oraz jakość życia. Japonia utrzymała pierwszą pozycję i została okrzyknięta krajem, który cieszy się najlepszą reputacją na świecie. Na podium znalazły się również Norwegia i Szwajcaria.

Japonia była chwalona za "tożsamość i dobrą reputację wśród potencjalnych turystów, odwiedzających, studentów, mieszkańców, konsumentów i inwestorów. Bogata kultura Japonii, która obejmuje korzystną jakość życia, naturalne piękno i dziedzictwo, przyciąga turystów z całego świata" - czytamy w raporcie.

Wielka Brytania spadła o siedem pozycji - na 19. lokatę. (Fot. Getty Images)

Japonia staje się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Jak wskazuje "The Telegraph", w 1995 roku Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło skromne 3,3 mln podróżnych, co czyniło go 34. najchętniej odwiedzanym miejscem. Obecnie Japonia zajmuje 12. miejsce - wskazuje raport Światowej Organizacji Turystyki ONZ.

Na tę pozycję Japonia pracowała długo, skutecznie kusząc turystów fascynującymi świątyniami, neonowymi drapaczami chmur, ośnieżonymi górami i piaszczystymi plażami. Jak wskazuje raport, mimo katastrofy w Fukushimie w marcu 2011 r., która przyczyniła się do spadku liczby przybywających turystów, już w 2014 i 2015 r. liczba odwiedzających wzrosła z ponad 8 mln do ponad 13 mln, aby w 2016 r. osiągnąć pułap prawie 20 mln.

Do pierwszej dziesiątki krajów cieszących się najlepszą reputacją według indeksu FutureBrand należą również: Szwecja, Finlandia, Niemcy, Dania, Kanada, Austria, Luksemburg. Tu nastąpiły pewne przetasowania. Zarówno Australia, jak i Wielka Brytania spadły o siedem pozycji odpowiednio do 15. i 19., a USA spadły o pięć miejsc zajmując 12. pozycję. "Są jednymi z najbardziej zaawansowanych, demokratycznych i różnorodnych krajów na świecie, ale jeśli chodzi o siłę marki i atrakcyjność zarówno dla odwiedzających, jak i inwestorów, ich popularność wciąż spada" - czytamy. Raport FutureBrand wskazał również, że zarówno USA, jak i Wielka Brytania są postrzegane jako coraz bardziej nietolerancyjne.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama