Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu
Korea Północna wkrótce może wystrzelić rakietę dalekiego zasięgu - alarmują eksperci. (Fot. Getty Images)
Przedstawiciel ministerstwa obrony Korei Południowej poinformował media, że Korea Północna zdaje się przygotowywać do wystrzelenia rakiety balistycznej dalekiego zasięgu, najprawdopodobniej międzykontynentalnego pocisku balistycznego ICBM.
Reklama

"Wciąż widzimy oznaki, że może dojść do kolejnych prób z rakietami balistycznymi. Przewidujemy również, że Korea Północna może odpalić międzykontynentalny pocisk balistyczny" - oświadczył w parlamencie Korei Płd. przedstawiciel resortu obrony tego kraju Czang Kiung Su.

W rozmowie telefonicznej, jaką przeprowadzili przez telefon premier Japonii Shinzo Abe i prezydent Korei Płd. Mun Dze In obaj przywódcy ustalili, że zespolą wysiłki, aby wywrzeć "poprzez mocną rezolucję" ONZ presję na Koreę Płn.

Władze Korei Płd. poinformowały również, że tymczasowo zostaną rozmieszczone dodatkowe cztery wyrzutnie amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej THAAD po zakończeniu rządowej oceny wpływu tego przedsięwzięcia na środowisko.

"Pewne działania konstrukcyjne zostaną przeprowadzone w celu rozmieszczenia czterech wyrzutni w Songdżu (Seongju) na południe od Seulu" - napisał południowokoreański resort obrony w oświadczeniu.

Decyzja o rozmieszczeniu została podjęta przez prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina w obliczu rosnących napięć wywołanych przez Koreę Północną, która wczoraj przeprowadziła szóstą i najsilniejszą dotąd próbę nuklearną.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama