Menu

Kolejny zatrzymany ws. ciężarówki ze zwłokami znalezionej w Anglii

Kolejny zatrzymany ws. ciężarówki ze zwłokami znalezionej w Anglii
Policja dokonuje kolejnych zatrzymań w związku z makabryczną zbrodnią. (Fot. Getty Images)
Irlandzka policja poinformowała wczoraj wieczorem, że zatrzymała dwudziestokilkuletniego mężczyznę w związku z podejrzeniem o związki ze śmiercią 39 ludzi znalezionych w środę w naczepie ciężarówki w południowo-wschodniej Anglii. To już piąta zatrzymana w tej sprawie osoba.
Reklama

Według irlandzkiego nadawcy publicznego RTE, podejrzanego zatrzymano w porcie w Dublinie, wczoraj rano. Miał tam przypłynąć promem z Francji. Policja ma go przesłuchiwać w sprawie naczepy, w której znaleziono zabitych.

Zatrzymanego, pochodzącego z Irlandii Północnej, poszukiwała policja brytyjska.

Cztery pozostałe osoby zatrzymali wcześniej Brytyjczycy. W piątek aresztowano mężczyznę i kobietę, a także 48-letniego mężczyznę z Irlandii Północnej. Wszyscy są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo. Wcześniej aresztowano z kolei 25-letniego kierowcę ciężarówki, który też mieszka w Irlandii Północnej.

Wiele rodzin w Wietnamie z niepokojem czeka na identyfikację zwłok. (Fot. Getty Images)

W czwartek funkcjonariusze przeszukiwali dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

Choć początkowo informowano, że wszystkie ofiary to Chińczycy, obecnie brytyjska policja nie wyklucza, że wśród zabitych są też obywatele Wietnamu. Brytyjczycy współpracują w tej kwestii z wietnamską dyplomacją.

Szczątki wszystkich 39 zabitych są już w kostnicy i czekają na autopsję oraz identyfikację. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama