Menu

Kolejne strajki pilotów Ryanair. Zapowiadane odwołanie 24 lotów

Kolejne strajki pilotów Ryanair. Zapowiadane odwołanie 24 lotów
Klienci Ryanair muszą przygotować się na utrudnienia w podróży. (Fot. Getty Images)
Ogłoszenie odwołania 24 kolejnych piątkowych lotów zapowiedział dziś Ryanair. Ruch jest częścią akcji protestacyjnej pilotów linii, domagających się uregulowania kwestii przyznawania urlopów, awansów i transferów.
Reklama

"Zgodnie z umową, związkowcy mieli wczoraj do godziny 17:00 poinformować pracodawcę, jeśli zmieniliby zdanie w sprawie strajku. Eddie Willson, szef działu kadr Ryanaira, zaapelował o odwołanie akcji zaplanowanych na najbliższy piątek i przyszły wtorek. Informacja taka nie nadeszła, zatem można się spodziewać kolejnego protestu, który będzie się wiązał z odwołaniem lotów" – przekazał Independent.ie.

W związku z decyzją, na dziś zaplanowano spotkanie przedstawicieli tanich linii ze związkami zawodowymi Fórsa.

"Jeszcze nie wiadomo, które loty zostaną zawieszone. Chodzi głównie o rejsy między Irlandią a Wielką Brytanią" - przekazał portal.

W ubiegłym tygodniu odbył się pierwszy, trwający 24 godziny protest.

"Irlandzkie rodziny, które oszczędzały cały rok, są poszkodowane przez niepotrzebne strajki wywołane przez kilkudziesięciu pracowników zarabiających od €150 tys. do €200 tys. rocznie i cieszących się lepszymi warunkami niż jakakolwiek inna grupa zawodowa w Irlandii" – skomentował Wilson.

Efekt dzisiejszych rozmów jest niepewny, ponieważ według firmy większość propozycji przedstawianych wcześniej przez związki zawodowe była "sprzeczna i działająca na niekorzyść irlandzkich pilotów i modelu biznesowego Ryanaira".

W ubiegły czwartek strajkowało około 100 pilotów zatrudnionych bezpośrednio przez irlandzkiego przewoźnika. Protestujący chcą wprowadzenia systemu starszeństwa, w którym urlopy, awanse i transfery są przyznawane w pierwszej kolejności pracownikom o najdłuższym stażu.

Ubiegłotygodniowa akcja doprowadziła do odwołania lotów głównie między Irlandią a Wielką Brytanią. Szefowie firmy starali się, by zakłócenia miały jak najmniejszy wpływ na loty turystyczne. Według Pata Dawsona, prezesa Irish Travel Agents Association, w przypadku kolejnych strajków Ryanair przyjmie podobną taktykę.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama