Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kiepski system zarządzania skłonił co trzeciego pracownika w UK do rezygnacji z pracy

Kiepski system zarządzania skłonił co trzeciego pracownika w UK do rezygnacji z pracy
Aż 82% nowych brytyjskich menadżerów rozpoczyna pracę bez formalnego przeszkolenia w zakresie zarządzania kadrą pracowniczą. (Fot. Getty Images)
Niemal jedna trzecia pracowników w UK twierdzi, że zdecydowała się odejść z pracy z powodu negatywnej kultury organizacyjnej - wynika z najnowszego badania, które podkreśla, jakie mogą być konsekwencje braku umiejętności zarządzania zespołem przez kadrę kierowniczą.
Reklama
Reklama

Badania przeprowadzone przez Chartered Management Institute (CMI) wykazały powszechne obawy dotyczące jakości zarządzania i jego wpływu na codzienne życie pracowników. Inne czynniki, które 2 018 ankietowanych pracowników wymieniło jako powody odejścia z pracy w przeszłości, obejmowały negatywne relacje z menadżerem (28%) oraz dyskryminację lub nękanie (12%).

Wśród pracowników, którzy poinformowali ankieterów, że mieli kiepskiego menadżera, jedna trzecia stwierdziła, że miała mniejszą motywację do dobrego wypełniania swoich obowiązków, a aż połowa rozważała odejście z pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Sondaż został zlecony przez CMI po niedawnych głośnych skandalach, począwszy od doniesień o niewłaściwym zachowaniu o podłożu seksualnym w CBI, które są obecnie przedmiotem dochodzenia policyjnego, a skończywszy na oskarżeniach, że menedżerowie ITV przymykali oko na romans prezentera Phillipa Schofielda z młodszym członkiem personelu - czemu ITV zaprzeczyło.

Badanie przeprowadzone przez YouGov objęło 4 500 pracowników i menadżerów w UK. CMI ustaliło, że aż 82% nowych brytyjskich menadżerów to "menadżerowie z przypadku" - rozpoczynający pracę bez formalnego przeszkolenia w zakresie zarządzania bądź kierowania kadrą pracowniczą.

Okazuje się, że ci przełożeni, którzy przeszli szkolenie, częściej zwracali uwagę na przypadki nieodpowiedniego zachowania - 25% stwierdziło, że to zrobiło, w porównaniu do 15% nieprzeszkolonych.

Anthony Painter, dyrektor ds. polityki CMI, podkreślił, że poprawa wyników osiąganych przez brytyjskich menadżerów ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozwojowi toksycznej atmosfery w miejscu pracy, gdzie niewłaściwe zachowania są ignorowane.

Wielu kierowników stanęło przed szczególnymi wyzwaniami podczas pandemii i po jej zakończeniu - w tym niekiedy napiętymi negocjacjami dotyczącymi tego, jak i kiedy pracownicy biurowi mieliby powrócić do swoich miejsc pracy.

Z kolei związki zawodowe odnotowują gwałtowny wzrost stosowania oprogramowania monitorującego i innych technologii zdalnego monitorowania, ponieważ kadra kierownicza usiłuje nadzorować pracowników na odległość.

Szefowa zawiązku TUC ds. ekonomii i praw pracowniczych, Nicola Smith, wezwała menadżerów do współpracy ze związkami zawodowymi w celu przeciwdziałania tego rodzaju wyzwaniom.

Czytaj więcej:

Eksperci ostrzegają pracodawców w UK: Monitorowanie pracowników musi być transparentne

34 proc. pracowników na całym świecie zamierza zmienić pracę

    Komentarze
    • Anty
      16 października 2023, 23:55

      To jest prawda. General Management firm jest do kitu. Hotelami zarzadza niewykwalifikowana kadra i to mowie o general management. W firmach nie maja pojecia jak zarzadzac zespolem. Pracownicy chodza jak sniete ryby rzadza sie sami. Nie ma hierarchii. To nie system ale sami ludzie... dyrektorzy i generalni tragedia. Pracownicy na nizszych stanowiskach , supervisors sa najbardziej zorientowani w firmie. To nienormalne zeby pracownicy niejako sprawdzali prace menadzera a generalny pyta podwladnych czy menadzer jest ok. Brak decyzji na gorze kompletnie rozbija team. To sa niekompetentni ludzie.

    • Celestyn76
      17 października 2023, 01:06

      Bo ci tzw managerowie sa chyba z lapanki

    • Seba
      17 października 2023, 08:15

      Na pare prac w UK moze jednego bym nazwal menadzerem reszta sie nadaje nie bede klnol bo ocemzuruja 99% sie nie nadaje do rozrzucania gnoju widlami bo tam myslec I robic trzeba dno dna tchorze zapatrzeni w siebie itd itp

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 30.04.2024
    GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama