Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Karma dla psów z owadów trafi do sklepów na Wyspach

Karma dla psów z owadów trafi do sklepów na Wyspach
Na początku karma będzie dostępna tylko w wersji "suchej". (Fot. Getty Images)
W tym tygodniu do sprzedaży trafi pierwsza w Wielkiej Brytanii karma dla psów wyprodukowana z owadów. 'To ekologiczna i bardzo pożywna alternatywa w diecie psów czy kotów' - zauważają eksperci.
Reklama

Zwierzęta domowe spożywają około 20 proc. światowego mięsa i ryb. Co więcej, ten odsetek może wzrosnąć, ponieważ ludzie mają tendencję do karmienia swoich pupili tym samym, co ląduje na ich talerzu.

Tymczasem szacuje się, że żywność dla zwierząt domowych odpowiada za jedną czwartą produkcji mięsnej, która negatywnie wpływa na środowisko w zakresie użytkowania ziemi, wody, paliw kopalnych, fosforanów i pestycydów.

Dlatego karma z owadów ma szansę stać się ekologiczną i pożywną alternatywą w diecie psów czy kotów. Dostrzegła to firma Yora, która jest pierwszym brytyjskim producentem takiego pożywienia dla czworonogów - na razie tylko w postaci suchej karmy, ale jeszcze w tym roku na rynek ma wejść jej "mokra" wersja.

Eksperci od ochrony środowiska od dawna zalecali owady jako względnie zrównoważone źródło pożywienia, które może pomóc w wyeliminowaniu głodu na świecie i zredukowaniu szkodliwego wpływu produkcji mięsnej na środowisko.

Skład chemiczny owadów przypomina mięso łososia albo odkostnionego królika. Ich wartość pokarmowa przewyższa wołowinę i ryby. Są bogatym źródłem białka, tłuszczów, minerałów i aminokwasów. Poza tym, są łatwe do strawienia przez zwierzęta.

"Zwierzęta i ludzie jedzą owady od zarania dziejów" - zaznacza założyciel Yora, Tom Neish. "Przetestowaliśmy 29 receptur, aby znaleźć idealną kombinację wspaniałych składników smakowych i jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego" - przyznaje przedsiębiorca w rozmowie z "The Guardian".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama