Juventus pokonał Romę w "polskim" meczu i jest blisko lidera

Weston McKennie z Juventusu i Nicola Zalewski z AS Roma podczas wczorajszego meczu. (Fot. Getty Images)
Wicelider Juventus pokonał u siebie Romę 1:0 w szlagierze 18. kolejki włoskiej ekstraklasy. Wystąpiło trzech Polaków, w tym bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny i pomocnik gości Nicola Zalewski w wyjściowych składach. Piłkarze z Turynu tracą już tylko dwa punkty do Interu Mediolan.

O zwycięstwie "Starej Damy" w Turynie zadecydowała sytuacja z początku drugiej połowy. W 47. minucie po podaniu Serba Dusana Vlahovica w świetnej sytuacji znalazł się Francuz Adrien Rabiot i nie zmarnował szansy.

Juventus utrzymał prowadzenie do końca meczu, broniąc się mądrze, dzięki czemu Szczęsny nie miał dużo pracy.

Na dodatek to właśnie gospodarze byli bliscy podwyższenia wyniku. W końcówce spotkania Federico Chiesa trafił nawet do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Od 76. minuty w ataku Juventusu grał Arkadiusz Milik, natomiast krótko potem (w 80.) boisko w ekipie rywali opuścił Zalewski.

Juventus zakończył 2023 rok z dorobkiem 43 punktów i stratą tylko dwóch do lidera Interu, który dzień wcześniej zremisował na wyjeździe z Genoą 1:1.

Trzeci w tabeli jest AC Milan - po sobotnim zwycięstwie nad Sassuolo u siebie 1:0 ma 36 punktów. Roma zajmuje siódmą lokatę - 28.

Do niespodzianki doszło w Udine. Piłkarze miejscowego Udinese Calcio pokonali 3:0 piątą w tabeli Bolognę, która doznała pierwszej porażki we wszystkich rozgrywkach od 12 listopada.

W wyjściowym składzie gości wystąpiło dwóch Polaków - w bramce tradycyjnie Łukasz Skorupski, zaś w drugiej linii 19-letni Kacper Urbański, który na początku spotkania zobaczył żółtą kartkę, a w 74. minucie został zmieniony.

Był pierwszy występ młodego pomocnika w podstawowej jedenastce, a łącznie już ósmy w tym sezonie ligowym.

W ostatnich tygodniach Bologna spisywała się świetnie - w Serie A pokonała m.in. Romę i Atalantę Bergamo, natomiast w Pucharze Włoch wyeliminowała na wyjeździe broniący trofeum Inter.