Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak podreperować rodzinny budżet w UK?

Jak podreperować rodzinny budżet w UK?
Koszty opieki nad dziećmi w Wielkiej Brytanii należą do najwyższych w Europie. Tymczasem istnieje prosty sposób na poprawę tej sytuacji.
Reklama
Przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii na opiekę nad dziećmi wydaje jedną czwartą swoich miesięcznych dochodów. W tym samym czasie statytyczna rodzina gromadzi wart ok. 1000 funtów sprzęt elektryczny, którego w ogóle nie używa.

Stare odtwarzacze DVD, konsole do gier, które zostały zastąpione przez nowsze wersje, monitory komputerowe "odrzucone" na rzecz iPadów i laptopów - wszystko to można oddać do recyklingu, a w obliczu rosnących kosztów opieki nad dzieckiem, zdobyta dzięki temu gotówka może okazać się niezastąpiona.

Z ostatniego badania przeprowadzonego przez Save the Children i Daycare Trust wynika, że 41 proc. rodziców na opiekę nad dzieckiem wydaje równowartość miesięcznego kredytu hipotecznego. Ponadto 58 proc. rodziców przyznało, że związane z tym koszty zapędziły ich w długi i doprowadziły do zmniejszenia wydatków na zasadnicze potrzeby, takie jak ogrzewanie czy żywność.

"Oceniamy, że przeciętne gospodarstwo domowe ma szansę zarobić ok. 800 funtów dzięki oddaniu do recyklingu elektrycznych przedmiotów i gadżetów, które tylko służą gromadzeniu się kurzu" - twierdzi przedstawiciel jednej z firm zajmującej się skupowaniem starego sprzętu.

Więcej informacji na temat recyclingu w Wielkiej Brytanii można znaleźć w naszej Ukipedii.
 

  Komentarze


  • Dom Samojeden
   3 lipca 2012, 13:08

   Oddajcie wszystko do recyclingu albo wystawcie na carbootach a napewno chetne hieny sie pojawią.Ogolnie to przesada ze wydatki sa takie na dzieci.Jesli przecietny anglik ograniczyl by spozycie stelli i zakupow chipsow to napewno dzieci byly by ubrane czysto i nie chodzily glodne po ulicach.Jakos my potrafimy ubrac ,wyzywic i jeszcze kupic dziecku konsole na swieta.Wydawanie kasy na glupoty to jest problem,ukrucić trzeba.

  • Izka
   3 lipca 2012, 18:44

   A czy moze mi ktos podpowiedziec,gdzie trzeba sie zglosic zeby oddac cos do recyklingu>Dziekuje.

  • Koneser koneser
   3 lipca 2012, 19:04

   Dom Samojeden "spozycie stelli i zakupow chipsow" zarombisty stereotyp to tak jakby powiedziec zeby przecietny Polak ograniczyl wode i ogorki kiszone no ale wtedy poczulbys sie urazony prawda?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2019
  GBP 4.756 złEUR 4.254 złUSD 3.736 złCHF 3.826 zł

  Sport


  Reklama