Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandia: Aldi podnosi pensje do 11,70 euro na godzinę

Irlandia: Aldi podnosi pensje do 11,70 euro na godzinę
Sklepy Aldi oferują jedne z najlepszych wynagrodzeń w sektorze. (Fot. Getty Images)
Podwyżka wynagrodzeń do 11,70 euro na godzinę - kwoty rekomendowanej przez Living Wage Technical Group - zapowiadana jest przez sieć Aldi na 1 lutego. Dla porównania, aktualna minimalna irlandzka stawka godzinowa wynosi 9,55 euro.
Reklama

Kierownictwo sieci poinformowało, że już teraz niektórzy pracownicy otrzymują 14 euro na godzinę – co jest najkorzystniejszą płacą w irlandzkich supermarketach.

"Nasi pracownicy są podwaliną firmy. Bez ich ciężkiej codziennej pracy i poświęcenia nie bylibyśmy w stanie zapewniać klientom najniższych cen żywności w Irlandii. Jesteśmy zdeterminowani gwarantować najlepsze płace i dodatki w sektorze” - zapewnił Giles Hurley, Group Managing Director w Aldi Ireland.

2017 był dla firmy kolejnym rokiem wzrostu sprzedaży oraz ekspansji na Zielonej Wyspie. Aldi realizuje właśnie 3-letni program intensywnego otwierania nowych sklepów. Inwestycja ma pochłonąć 100 mln euro.

Stawka living wage w Irlandii jest ustalana każdego roku w lipcu. Jest to rekomendowana kwota zapewniająca pracownikowi pełnoetatowemu życie na społecznie akceptowalnym godnym minimalnym poziomie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama