Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

To była rekordowo zimna noc na Wyspach

To była rekordowo zimna noc na Wyspach
Wczorajszy zachód słońca nad Londynem zwiastował mroźną noc... (Fot. Getty Images)
Miniona noc była najzimniejszą, jaka odnotowano w tym roku w Wielkiej Brytanii. Temperatury do -13 st. C. oznaczały 3. dzień chaosu komunikacyjnego na Wyspach.
Reklama

Słupki rtęci w Londynie utrzymywały się dzisiaj poniżej 5 st. C., a w nocy ma padać deszcz.

Największe zakłócenia spodziewane są na lotnisku Heathrow – tu już od 3 dni część lotów jest odwoływana lub opóźniona. Dziś z rozkładu wypadło 16 rejsów. Władze lotniska radzą podróżnym sprawdzanie statusu lotu przed wyjazdem z domu.

Podobne ostrzeżenie wystosowało na Twitterze Stansted Airport.

“Radzimy pasażerom sprawdzanie na bieżąco informacji na temat ruchu na drogach i transportu i wyjechanie na lotnisko z zapasem czasu”.

Luton z kolei według rzecznika działa jak zwykle, jednak i tu może dojść do zakłóceń.

Loty z City Airport, według “Evening Standard” odbywają się według rozkładu.

Pasażerowie dojeżdżający do pracy pociągami napotkali utrudnienia w czasie porannego szczytu. Ze względu na roboty naprawcze opóźnione były kursy South Western Railway z i do stacji Waterloo. Awaria systemu świetlnego oraz torów zakłóciła przepływ pociągów na trzech głównych liniach metra - District, Circle i Metropolitan.

Rekordowe -13 st. C. zarejestrowano w nocy w Shawbury (Shropshire). W stolicy słupki rtęci wskazywały do -4,8 st.

Według Craiga Snella, synoptyka Met Office, w najbliższych dniach w północnych regionach Anglii może mocniej sypnąć śniegiem, który nieprędko stopnieje.

 

  Komentarze


  • A.
   12 grudnia 2017, 20:18

   Luton może i działa jak zwykle, ale samoloty nie bardzo. Mieliśmy z mężem lecieć wczoraj wieczorem do Gdańska. Lot był opóźniony o 6 godzin, wszystkie inne loty Wizzair były opóźnione tylko po ok. 1,5-2 godz. i poleciały przed północą, a my czekaliśmy do 3 nad ranem. Zero informacji, jeszcze przed odprawą, do której nie chcieli nas wpuścić, ekrany wywoływały "go to departures", dostaliśmy też sms z potwierdzeniem, że mimo opóźnienia odprawa zakończy się o planowanej godzinie. A od punktu odprawy nas odsyłano. Do lodowatego holu, gdzie z powodu remontu brakuje części ścian. :(

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama