Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hołubce i krzesany: Największy polski festiwal folk w Leicester

Hołubce i krzesany: Największy polski festiwal folk w Leicester
Doskonali tancerze i piękne ludowe stroje królowały w weekend w Leicester. (Fot. Facebook/The Federation of Polish Folklore Groups in the UK)
Ponad 500 tancerzy wzięło udział w największym folklorystycznym festiwalu w Leicester. Impreza po raz pierwszy zawitała do tego angielskiego miasta.
Reklama

Brytyjczycy mieli okazję poznać bliżej polską kulturę. Na scenie10. Festiwalu Polskiego Folkloru zaprezentowano polskie tańce i ludowe pieśni.

Polskie zespoły oglądać było można w sobotę w De Montfort Hall w Leicester. Brytyjskie media podkreślają, że w regionie East Midlands mieszka ponad 100 tysięcy Polaków, co wpłynęło na wybór miejsca festiwalu.

Publiczność w Leicester podziwiała 14 zespołów z Londynu, Manchesteru, Huddersfield, Southampton, Slough, Cambridge, Birmingham oraz Dublina. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć lokalnej gwiazdy folk - zespołu "Polesie”.

"Wydarzenie organizowane jest co trzy lata, za każdym razem w innym brytyjskim mieście, aby dotrzeć z polską kulturą do jak największej liczby odbiorców” – podaje telewizja ITV.

Festiwal jest organizowany przez Federację Polskich Zespołów Folklorystycznych w Wielkiej Brytanii – organizację, której celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego Polski na terenie Wielkiej Brytanii wśród Polonii, jak również wśród społeczności brytyjskiej.

Członkowie Federacji to zespoły muzyki i tańca z UK oraz Irlandii. Wiele z nich istnieje od czasu II wojny światowej. Zespoły regularnie występują na różnego typu uroczystościach, festiwalach etnicznych i środowiskowych oraz na imprezach charytatywnych. 

Podczas 10. Festiwalu Polskiego Folkloru zaprezentowano polskie tańce i ludowe pieśni. (Fot. Facebook/The Federation of Polish Folklore Groups in the UK)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama