Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hiszpan sprząta Poznań i namawia do tego Polaków

Hiszpan sprząta Poznań i namawia do tego Polaków
Hiszpan każdego dnia zakłada białe rękawice i sprząta Poznań. (Fot. Facebook/Miquel Garau Ginard)
Do sprzątania Poznania zachęca mieszkający od kilku miesięcy w stolicy Wielkopolski Hiszpan Miquel Garau Ginard. Cudzoziemiec codziennie rano zakłada marynarkę i białe rękawiczki, bierze worek i idzie zbierać śmieci na ulicach Poznania.
Reklama

Hiszpan posprzątał już okolice poznańskiego stadionu. Jego akcja "10 minut dziennie Polska" cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

Hiszpański "czyścioch” pochodzi z Majorki, a od 2018 roku mieszka w Poznaniu. Przyjechał tu za głosem serca, mieszka tu bowiem jego dziewczyna.

Miquel "czyści” nie tylko polskie miasto, ale może także pochwalić się na przykład ekologiczną akcją w Barcelonie "Nie rzucaj niedopałków na ziemię”. To dzięki Miquelowi plaże w stolicy Katalonii są czystsze.

"Miquel sprząta w Poznaniu, bo zainspirował go do tego belgijski kolega Jean-Paul Meus, który rzucił mu wyzwanie 10 minutes a day Be” - czyli sprzątanie 10 minut dziennie przez 10 dni, dlatego Hiszpan postanowił posprzątać okolicę, w której obecnie mieszka” – wyjaśnia serwis epoznan.pl.

"Na akcję zawsze ubieram garnitur. Chcę w ten sposób podkreślić, że zbieranie śmieci jest znacznie bardziej eleganckie niż wyrzucanie ich na trawnik" – tłumaczy Miguel. "Wystarczy trochę chęci, dwie rękawiczki i worek, by każdego dnia zmieniać świat na lepsze" – cytuje Hiszpana serwis wtk.pl.

 

  Komentarze


  • Jaro
   20 marca, 06:30

   Polacy naród dumny!! Gdzie tam oni śmieci będą zbierać! Tak jak w Anglii widać gdzie Polak był tu zuberek tam tyskie... W autobusach ile się widzi naszych rodaków zostawiajacych syf na siedzeniach... Sam na początku jak przyjechałem do Anglii przywiozlem dziwny nawyk z polski i zostawialem śmieci tam gdzie byłem... Aż wkoncu kolega zwrócił mi uwagę że nie jesteśmy w polsce:) tak mi się wstyd zrobiło że teraz za każdym razem sprzątam po sobie!! Bardzo fajna inicjatywa że strony Pana obcokrajowca oby tak dalej!!

  • Ooo
   20 marca, 06:50

   Ale fajny facet

  • Stary polus
   20 marca, 07:24

   Dobrze ze sprząta Nasza Polskę , skoro siedzi na zasiłku to niech sprząta ulice.

  • Do Jaro
   20 marca, 09:01

   Ja w Polsce nigdy nie rzucałam papierków na drodze i u mnie w rodzinie rodzice zawsze nam tłumaczyli, że tak się nie robi. Oprócz tego zawsze w szkole były akcję zbierania śmieci oraz lekcje o ochronie środowiska. Moje dziecko też jest nauczone nie rzucać papierków na ziemię, ale do kosza. A jak ktoś zostawia syf naokoło i on to wie, bo to są efekty wychowania i kultury. W domu też nie rzuc na podłogę. T jak myciem jeden jest nauczony robić to codziennie a drugi raz na tydzień ( o zgrozo czego się dowiedziałam tutaj w UK..). A wszystko to jest wyniesione z domu plus oczywiście wlasna kultura.

  • Jaro
   20 marca, 10:34

   Zgadzam się z Panią kwestia wychowania!! Dużo rzeczy człowiek z domu wynosi. Ja tu nie miałem na myśli wszystkich.. Są ludzie i ludziska :) mimo wszystko z mojej prywatnej obserwacji jest więcej" ludziska "

  • Tedeor
   25 marca, 21:41

   Ja tam po sobie sprzątam czy to w Polsce czy też za granicą. Świadczy o wychowaniu człowieka... nie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama