Gole Lewandowskiego i Grosickiego

Kamil Grosicki w objęciach Roberta Lewandowskiego. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski i Kamil Grosicki to jedyni piłkarze spośród powołanych do kadry na mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią i Czarnogórą, którzy zdobyli gole w weekendowych spotkaniach ligowych swoich klubów. Dobre recenzje zebrał też Grzegorz Krychowiak.

Lewandowski uzyskał bramkę w zakończonym remisem 2:2 wyjazdowym pojedynku Bayernu Monachium z Herthą Berlin. To jego ósme trafienie w sezonie.

Trzeciego gola zdobył Grosicki, który popisał się też asystą, a jego Hull City rozgromiło Birmingham FC 6:1.

Krychowiak z West Bromwich Albion swój występ też zaliczy do udanych. Po raz kolejny był wyróżniającym się piłkarzem swojej drużyny i w 18. minucie zaliczył asystę. Humor może mu tylko mącić, że od kiedy dołączył do WBA ten zespół jeszcze nie wygrał w Premier League. W sobotę gola na 2:2 stracił w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Z bramkarzy powołanych do kadry przez selekcjonera Adama Nawałkę na boisku pojawił się tylko Łukasz Fabiański, a jego drużyna - Swansea City - przegrała z West Ham United 0:1. Po 90 minut na murawie spędzili wszyscy obrońcy, którzy mają stawić się na zgrupowaniu reprezentacji.

Dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji biało-czerwoni z 19 punktami prowadzą w grupie E. O trzy wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię. Na czwartym miejscu jest Rumunia - dziewięć punktów, a na piątym Armenia - sześć. Z dwoma oczkami tabelę zamyka Kazachstan.

Z Armenią w Erywaniu Polacy zagrają w czwartek, a Czarnogórę podejmą 8 października w Warszawie.

Ligowe występy piłkarzy powołanych na mecze eliminacji MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą:

bramkarze
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z West Ham United (0:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - rezerwowy w meczu z Atalantą Bergamo (2:2)
Łukasz Skorupski (AS Roma) - rezerwowy w meczu z Milanem (2:0)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - rezerwowy w meczu z Getafe (2:1)

obrońcy
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - cały mecz z Udinese (0:4)
Thiago Cionek (US Palermo) - cały mecz z Ascoli (0:0)
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z Montpellier (1:1)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - cały mecz z Eintrachtem Frankfurt (1:2)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - cały mecz z Zorją Ługańsk (4:4)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz z FC Augsburg (2:1)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) - cały mecz z Lechem Poznań (0:3)

pomocnicy
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - cały mecz z Mainz (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - cały mecz z Beroe Stara Zagora (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz, gol i asysta z Birmingham (6:1)
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) - cały mecz i asysta z Watford (2:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - od 55. minuty w meczu z Udinese (0:4)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Dynamem Moskwa (3:0)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - do 60. minuty z Fulham (1:2)
Piotr Zieliński (Napoli) - rezerwowy w meczu z Cagliari (3:0)
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) - od 53. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (1:0)
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) - do 69. minuty w meczu z Piastem Gliwce (1:0)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - cały mecz z Legią Warszawa (3:0)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Lechem Poznań (0:3)

napastnicy
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu z Herthą Berlin (2:2)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) - rezerwowy w meczu z Fiorentiną (2:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - do 73. minuty w meczu ze Standard Liege (1:0)