Menu

Gitara kolejną "ofiarą Brexitu". Instrument zatrzymany na lotnisku

Gitara kolejną "ofiarą Brexitu". Instrument zatrzymany na lotnisku
Gitara w paczce została przywieziona na początku stycznia na lotnisko Stansted i tam zatrzymana do wyjaśnienia. (Fot. Getty Images)
Gitara wysłana z Włoch do Wielkiej Brytanii stała się 'ofiarą Brexitu' - podała włoska prasa. Instrument zablokowały brytyjskie służby celne, które zażądały podania pochodzenia drewna, z jakiego został wykonany.
Reklama
Reklama

Gitarę wysłał mieszkaniec Rimini do Londynu, gdzie przeniósł się jego syn. Adresat przesyłki przekazał dziennikowi "Corriere Romagna", że gitara w paczce została przywieziona na początku stycznia na lotnisko Stansted i tam zatrzymana do wyjaśnienia.

Według relacji Włocha, brytyjskie służby celne wyjaśniły mu, że przyczyną komplikacji jest to, że gitara akustyczna wykonana jest z drewna, a jest to surowiec, którego import jest kontrolowany. Jak dowiedział się rozmówca gazety, niektórych gatunków drewna nie można zaś importować.

Adresat instrumentu został poproszony o ustalenie, z jakiego drewna jest wykonana gitara i podanie jego pochodzenia. Okazało się jednak, że nie ma takiego certyfikatu. Musiał zapłacić opłatę celną w wysokości 61 funtów. Mimo to gitarzysta dalej nie otrzymał swojej paczki i przyznał, że nie wie, gdzie ona jest.

Jak podkreślił, nigdy wcześniej nie miał żadnych problemów z paczkami wysyłanymi często między Włochami a Wielką Brytanią.

Czytaj więcej:

Brexit: Straż graniczna w Holandii konfiskuje kanapki kierowcom z UK

Sos Nando's kolejną "ofiarą" Brexitu. Skonfiskowano go na granicy z UE

Cła po Brexicie: Nawet £100 ekstra za zamówienia online w UE

Posiadacze kart Mastercard zapłacą więcej za zakupy z UE

  Komentarze
  • Siara
   30 stycznia, 17:12

   Gdzie mi stąd gitarrą

  • Z Bradford
   30 stycznia, 17:30

   W tym dziadostwie tutaj to wszystkie sklepy muzyczne już dawno zbankrutowały,w moim mieście jest tylko jeden sklep muzyczny z instrumentami a jak przyjechałem do tego kraju bylo 4, ten ułomny i bardzo zawistny naród mieć niczego nie będzie i dalej będzie się cieszył i z zawiścią patrzył na innych bogatszych od siebie.

  • Ewa
   30 stycznia, 19:48

   tak wyglada ten je... BREXIT czy angole tego chcieli oszukali ich , kilku wariatow oszukalo caly kraj , angole wracajcie do uni to jedyne lekarstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Al
   30 stycznia, 20:21

   @Ewa
   Tych kilku wariatów (bogaczy nie płacących podatków) ma machinę w postaci 80% mediów i prasy brukowej do kontrolowanie wiejskiego elektoratu, do tego sprzyja im BBC. Mają rząd i parlament w rękach. UK nie wróci do UE.

  • Ana Dyson
   30 stycznia, 21:28

   Bradford to po co tu siedzisz w tym dziadostwie? Jedz sobie do polskiego dziadostwa i tam szukaj sklepów z instrumentami! Nie wiem co ci anglicy zrobili ale idź na terapię bo ewidentnie jesteś pokrzywdzony przez coś albo kogoś!

  • Celestyn76
   31 stycznia, 11:52

   Mojemu kumplowi zawrocili maszyne do pedzenia bimbru to dopiero strata

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama