Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Garda: "Rumuni latają do Irlandii żebrać"

Garda:
Irlandia boryka się z problemem żebractwa. (Fot. Thinkstock)
Na terenie Irlandii działa szajka organizująca przyloty Rumunów w celu żebrania na ulicach - ujawniła irlandzka policja. Podczas przeszukania zatrzymanej grupy proszących o datki znaleziono powrotne bilety lotnicze. Garda znalazła dokumenty przy aresztowanych za blokowanie ruchu Rumunów.
Reklama

"Zabezpieczyliśmy dowody wskazujące na to, że część tych osób była zorganizowana. Mieli oni przy sobie bilety powrotne. Naszym zdaniem regularnie przylatują na wyspę, by prosić o datki na ulicach” - poinformował komendant Gardy w Cork Barry McPolin.

Według "Irish Examiner”, jeden z 5 aresztowanych miał przy sobie fakturę na €1 110 za loty powrotne dla siebie i 5 kolegów.

"Osoby te dotarły do Irlandii przez lotniska w Dublinie i Cork oraz zostały rozesłane do Galway, Limerick i Cork. Na miejscu najprawdopodobniej korzystały z pomocy organizacji charytatywnych, w tym Cork Simon. Część zatrzymanych została ukarana, inni otrzymali wyroki w zawieszeniu. Wszyscy zostali ostrzeżeni, że następnym razem mogą skończyć w więzieniu” - donosi dziennik.

Narastający problem żebractwa w Cork zaniepokoił lokalnych biznesmenów. Według prezesa Cork Business Association, stoi za tym jedna osoba, która dowodzi szajką. Komendant zapewnił, że będzie współpracował z przedsiębiorcami nad rozwiązaniem problemu.

"Jak dotąd nie zidentyfikowaliśmy takiej osoby – być może grupa organizuje się między sobą” - zastanawia się McPolin.

Choć irlandzkie prawo nie zabrania żebractwa bezpośrednio, to karane mogą być wykroczenia z tym związane, takie jak przemoc, zastraszanie, napaść, grożenie, tamowanie ruchu pojazdów lub osób.
 

 

  Komentarze


  • Wojt
   22 grudnia 2017, 09:17

   Nie Rumuni tylko cyganie. Rumuni sr@ja na irlandie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama