Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Macron rozważa całkowity zakaz demonstracji na Polach Elizejskich

Francja: Macron rozważa całkowity zakaz demonstracji na Polach Elizejskich
W centrum Paryża regularnie dochodzi do starć. (Fot. Getty Images)
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozważa zakazanie wszelkich demonstracji na Polach Elizejskich po tym, jak protestujący z ruchu 'żółtych kamizelek' zdemolowali w weekend wiele obiektów przy tej alei - przekazała kancelaria szefa państwa.
Reklama

W sobotę protestujący powiązani z ruchem "żółtych kamizelek" podpalili słynną restaurację Fouquet w centrum Paryża, a także kilka kiosków, sklep z towarami luksusowymi Longchamp i zaparkowane w okolicy samochody. Ogółem ucierpiało ok. 80 obiektów, w niektórych wypadkach doszło wręcz do zdemolowania lokali oraz fizycznego zagrożenia dla obecnych tam osób.

Po tych incydentach Macron zwołał wczoraj posiedzenie z udziałem ministra spraw wewnętrznych Christophe'a Castanera i minister sprawiedliwości Nicole Belloubet. Prezydent zapowiedział niezwłoczne podjęcie "stanowczych działań", by zapobiec kolejnemu wybuchowi przemocy podczas następnego weekendowego protestu.

Protesty "żółtych kamizelek" rozpoczęły się w listopadzie 2018 roku i organizowane są co sobotę. Ruch ten odrzuca politykę gospodarczą Macrona, nastawioną - jak twierdzi - na duże koncerny i bogatych kosztem zwykłych pracowników. Domaga się podniesienia płac, emerytur i zasiłków dla bezrobotnych.

 

  Komentarze


  • Leon
   19 marca, 09:09

   Makron to smiec bez honoru .

  • Lukas
   19 marca, 09:35

   Ludzie mają prawo do protestu a dyktator nie ma prawa nikomu tego zabronić.

  • Trex
   19 marca, 09:38

   Macaroni jestes skonczony narod twoj juz wybral 🤣🤣🤣

  • King
   19 marca, 11:22

   protest, a podpalenia obiektów i demolka to dwie różne rzeczy... Nie dziwię się, że tego zabrania, podczas gdy Pola Elizejskie to najczęstszy kierunek turystów. Wyobraźcie sobie, że prowadzicie tam biznes, a co i raz demolują wam restauracje, mieszkanie... geniusze u góry

  • Stanik Hanki
   19 marca, 11:34

   Wymieniam prawko na angielskie bo po brexicie trza bedzie zdawać w uk a to nie jest w moim stylu ;)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama