Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Kobieta raniła nożem dwie osoby. Krzyczała "Allach jest wielki"

Francja: Kobieta raniła nożem dwie osoby. Krzyczała "Allach jest wielki"
Seyne-sur-Mer stanowi przemysłowe przedmieście Tulonu, zwłaszcza znane jako ośrodek przemysłu stoczniowego. (Fot. Thinkstock)
Kobieta, która raniła nożem dwie osoby przy kasie w supermarkecie, krzycząc 'Allach jest wielki', została dzisiaj aresztowana w Seyne-sur-mer na południu Francji - poinformowała prokuratura w Tulonie.
Reklama

Kobieta zaatakowała nożem klienta sklepu, raniąc go w klatkę piersiową; trzeba go było hospitalizować - wyjaśnił prokurator Bernard Marchal, potwierdzając informacje lokalnego dziennika "Nice-Matin". Lekko ranna została również kasjerka.

"To najwyraźniej izolowany fakt, osoba ze sprawdzonymi zaburzeniami psychiatrycznymi" - zauważył Marchal, stwierdzając, że "nie wyklucza to radykalizmu".

Ataku dokonała kobieta, która wcześniej nie była notowana przez policję. W sprawie napaści wszczęto dochodzenie.

"Istnieje domniemanie zamachu i przestępstwa o podłożu terrorystycznym" - dodał prokurator.

Dzisiaj po południu trwało poszukiwanie domu kobiety, m.in. po to, by ocenić, czy "ma ona powiązania z Daesh" (arabski akronim tzw. Państwa Islamskiego).

"Nie wiemy jeszcze, czy te fakty zaliczyć do aktów terrorystycznych. W każdym razie doszło do sterroryzowania człowieka, który niczego się nie domagał. Został on napadnięty przy kasie supermarketu" - podsumował prokurator.

 

  Komentarze


  • Staś
   17 czerwca 2018, 14:36

   więcej @ kolorowych naściągajcie.

  • Andy
   17 czerwca 2018, 15:43

   To jest ten zachodni cywilizowany I otwarty na wszystko swiat.Nie mam nic przeciw zachodowi i otwartosci ale granice rozsajdku juz dawno zostaly przekroczone

  • AI
   17 czerwca 2018, 16:52

   Krzyczała podczas ataku "Allach jest wielki" ale oni nie są pewni czy to terrorystka - "Istnieje domniemanie zamachu i przestępstwa o podłożu terrorystycznym" i że "nie wyklucza to radykalizmu" ??? Oczywiście że to terroryzm, radykalizm i zamach dokonany przez najezdzcę z islamskiego świata bez dwóch zdań ale poprawność polityczna we Francji robi swoje. Nie nazwą rzeczy po imieniu tylko będzie jakiś bełkot o domniemaniu zamachu i radykalizmu. Jeszcze trochę i będą mówić że to nóż sam kogoś pociął, chore. Zamknąć, wpi....lić i deportować żeby się bali wracać. Na nich działa tylko przemoc

  • Czytelnik anonimowy
   17 czerwca 2018, 18:16

   Mieszkałam kilka lat w Paryżu...odwiedziłam P po długiej przerwie...to nie Paryż to wielki śmietnik z gettami i wszędzie pałętającymi się najeźdźcami, jestem zdruzgotana co się stało z tym krajem. Peawdziwi Paryżanie wyprowadzają się na potęge. Strach wyjść w nocy.

  • Fan Clarksona
   18 czerwca 2018, 06:22

   No juz mnie nic niedziwi wkoncu Francja to jexen z krajow Arabskich.. wiec.. 😂.. chcieli uchodzicow to maja..

  • Kuba uk
   18 czerwca 2018, 07:29

   Co sie tak cieszycie ze maja co chcieli! poczekamy i za jakis czas i to nie taki odlegly cala europa zaplaci za te poprawnie polityczne kraje fr uk itp zdajecie se sprawe ile muszelek mieszka w europie i jak szybko sie rozmnarzaja? Noooo jak kroliki wykosza nas bez wojny ! Europa bedzie jedna wielka muszelka!!!

  • Abc
   18 czerwca 2018, 09:49

   A tymczasem w PL spokoj i 7% wzrost wynagrodzen.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.01.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

  Sport


  Reklama