Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Grupa mieszkańców próbowała przeszkodzić muzułmanom w modłach

Francja: Grupa mieszkańców próbowała przeszkodzić muzułmanom w modłach
Modlący się na ulicy muzułmanie to dość częsty widok we Francji. (Fot. MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)
'Państwo powinno zabronić modłów na ulicy' - z takimi okrzykami setka mieszkańców podparyskiego Clichy-la-Garenne próbowała przeszkodzić muzułmanom we wczorajszych modłach na ulicy. Zdarzenie, według agencji AP, było rezultatem problemu, jakim jest mała liczba meczetów we Francji.
Reklama

Wydarzenia rozegrały się na placu targowym 60-tysięcznego Clichy: doszło do przepychanek między muzułmańskimi mieszkańcami a protestującymi. Mer miejscowości, Republikanin Remi Muzeau, przyprowadził około sto osób, które niosły transparent "Stop nielegalnym ulicznym modłom."

"Minister spraw wewnętrznych powinien wreszcie zakazać ulicznych modłów!"- oświadczył w rozmowie z dziennikarzami.

Protestujący nacierali, śpiewając Marsyliankę i starając się wypchnąć muzułmanów z placyku, a ci ostatni nie przestawali wołać "Allahu akbar" (Bóg jest wielki). Wznosili też okrzyki "Zjednoczeni na rzecz wielkiego meczetu w Clichy".

Interweniowała policja z tarczami, tworząc rodzaj żywej barykady między obu grupami ludzi.

Od wielu miesięcy, jak napisał obecny na miejscu wydarzeń korespondent amerykańskiej agencji AP, muzułmańscy mieszkańcy miejscowości modlą się tu w każdy piątek na placyku targowym, protestując przeciwko zamknięciu w marcu przez lokalne władze ich prowizorycznej sali modlitw.

Przewodniczący Stowarzyszenia Muzułmanów w Clichy, Hamid Kazed, który przewodził modlącym się, oświadczył: "Będziemy działali nadal, aż dojdzie do dialogu w celu znalezienia rozwiązania dla tej sytuacji".

Modły muzułmanów na ulicy są wciąż we Francji przedmiotem zaciętych polemik, które wszczynają często liderzy Republikanów, centroprawicowej francuskiej opozycji.

 

  Komentarze


  • Marceli
   11 listopada 2017, 14:15

   NIE DZIWMY SIĘ TEMU WE FRANCJI POZBYWAJA SIĘ KRZYŻA CHRYSTUSOWEGO TO MAJA WZAMIAN MAHOMETAMOW NA ULICACH..ZYCIE NIE ZNOSI PUSTKI. .czyżby nie wiedzieli o tym wcześniej. .

  • Brat Juzef
   11 listopada 2017, 14:45

   Do pustych, katoprawackich glow nie dochodzi, że ludzie mogą żyć bez religii.

  • Vistula
   11 listopada 2017, 15:49

   Te modlitwy nie sa kontrowersyjne, bo... uzywaja dywanikow.

  • Oil
   11 listopada 2017, 16:10

   Hohohoobo fancji juz nie , nie istnieje zasypana brudem zarazam i dziabelska religia .. wogle to dziwie sie francuza ze tak sobie pozwolili !? Szok poprostu sprzedali dusze diablu !!! Niech bog ma ich w opiece.. 🙏

  • Xxx
   11 listopada 2017, 16:48

   Absolutnie nie powinno to na ulicy . Dlaczego inni , którzy sa innego wyznania badz niewierzący maja to tolerować ? Jesli równość to równość ! Zabronione sa rożne symbole religijne w publicznych miejscach ... wiec to rownież powinno byc zabronione .

  • Kamila
   11 listopada 2017, 20:35

   Widze ze my jako polski narod glopich I ciemnych katolikow o malych rozymkach przykro mi ze jestescie jak te zmije tylko jadem plujace a nie znacie Nic jak pies ogrodnika I w czym jestescie lepsi bijac zony zdradzajac I pijac piwka tak to typowy polak ciemnota

  • Jaś
   12 listopada 2017, 10:17

   Do Kamila współczuję tobie takiego zycia,ciulowo trafiłaś,zmień partnera który nie będzie pił i ciebie bił.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama