Menu

Formuła 1: Williams zaprezentował nowy bolid

Formuła 1: Williams zaprezentował nowy bolid
Szefowa Williamsa: "W tym roku zaczynamy wszystko od nowa". (Fot. Facebook/ROKiT Williams Racing)
Brytyjski zespół Williams zaprezentował nowy bolid, który ma im dać sukces w 2020 roku. Po nieudanym sezonie szefowa teamu Claire Williams deklaruje lepsze starty i zaznacza: 'Chcieliśmy stworzyć konkurencyjny samochód. Zaczynamy wszystko od nowa'. W 2019 roku ich kierowcą był Robert Kubica
Reklama

Ponieważ w 2021 roku dojdzie do rewolucji w samochodach Formuły 1, zespoły raczej tylko zmieniały szczegóły w bolidach z zeszłego sezonu.

"W tym roku zaczynamy wszystko od nowa. Poświęciliśmy sporo czasu na pracę nad naszymi słabościami. Zadbaliśmy o to, aby odpowiednio rozdzielić ludzi w fabryce, zmienić struktury i wykorzystać nasze zasoby. Wszystko po to, aby stworzyć konkurencyjny samochód" - podkreśliła Claire Williams.

Dodała, że wszyscy zaangażowali się, by odbudować Williamsa, który w zeszłym sezonie był najgorszy w stawce i w ciągu roku zdobył tylko jeden punkt.

"Chcemy być znowu konkurencyjni. W kolejnym roku oczekujemy postępów, a duch walki jest cały czas obecny. Dopóki nie wrócimy do miejsca, w którym chcemy być, będziemy walczyć" - zaznaczyła Brytyjka.

Team Williams ostatni wyścig wygrał w 2012 roku. Wówczas w Grand Prix Hiszpanii triumfował Wenezuelczyk Pastor Maldonado. Sezon Formuły 1 rozpocznie się 15 marca w Melbourne. 

Czytaj więcej:

F1: Latifi zastąpi Kubicę w Williamsie

W 2020 roku Kubica będzie się ścigał "bolidem F1 z dachem"

Formuła 1: Alfa Romeo i Mercedes pokazali bolidy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Reklama