Menu

Formuła 1: Perez ma koronawirusa, zastąpi go Huelkenberg

Formuła 1: Perez ma koronawirusa, zastąpi go Huelkenberg
Perez nie ma żadnych objawów, ale wynik jego testu na koronawirusa jest pozytywny... (Fot. Getty Images)
Meksykański kierowca Formuły 1 Sergio Perez (Racing Point) miał pozytywny wynik badania na koronawirusa, w związku z czym nie wystartuje w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, czwartej rundzie mistrzostw świata. Zastąpi go były kierowca zespołu Renault Niemiec Nico Huelkenberg.
Reklama
Reklama

30-letni Meksykanin w izolacji przebywał już w czwartek, ponieważ jego poprzednie testy na COVID-19 dały niejednoznaczny wynik. Przeprowadzone później badanie rozwiało już wszelkie wątpliwości, choć Perez nie ma żadnych symptomów.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1 wynika, że Perez pozostanie w izolacji, a skierowane na nią zostaną także wszystkie osoby, z którymi Meksykanin miał bliski kontakt.

"Procedury uchwalone przez FIA (Międzynarodową Federację Samochodową) umożliwiły szybką reakcję na ten incydent, który nie będzie miał większego wpływu na zawody w ten weekend" - napisano.

Dzisiaj na Silverstone odbędą się pierwsze treningi, a start wyścigu zaplanowany jest na niedzielę.

To pierwszy kierowca zakażony koronawirusem w tym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i z przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Huelkenberg, który zastąpi w wyścigu Pereza, jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców F1, uczestniczył w 177 wyścigach Grand Prix.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama