Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fatalny sondaż dla torysów. Partia May dopiero na 5. miejscu

Fatalny sondaż dla torysów. Partia May dopiero na 5. miejscu
Partia Konserwatywna przegrywa nawet z Partią Zielonych. (Fot. Getty Images)
Rządząca Partia Konserwatywna może liczyć na zaledwie 10 proc. poparcia w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, plasując się za Partią Brexitu, opozycyjną Partią Pracy, a nawet Liberalnymi Demokratami i Partią Zielonych - wynika z najnowszego sondażu YouGov.
Reklama

Badanie, przygotowane dla dziennika "Times", pokazuje, że na nowe eurosceptyczne ugrupowanie byłego lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigela Farage'a chce zagłosować aż 34 proc. wyborców. Znacząco wyprzedza ono Partię Pracy (16 proc.), Liberalnych Demokratów (15 proc.) i Partię Zielonych (11 proc.).

Według tej analizy, nowy ruch może zdobyć o 10 punktów procentowych więcej niż dwie największe, tradycyjne partie polityczne - torysi i laburzyści - łącznie (26 proc.).

Farage: "Istnieje olbrzymi apetyt na Partię Brexitu". (Fot. Getty Images)

Dziennik cytuje lidera Partii Brexitu Farage'a, który oznajmił, że sukces jego partii oznacza fundamentalną zmianę dla brytyjskiej polityki. "Istnieje olbrzymi apetyt na Partię Brexitu, bo ludzie chcą żyć w demokratycznym kraju. Byliśmy zdradzeni - nie tylko przez Partię Konserwatywną, Partia Pracy zrobiła to samo. Naszą strategią jest wyjście z czystym Brexitem i wzięcie się za inne sprawy w naszym życiu" - oświadczył Farage.

"Times" zaznaczył, że sondaż potwierdza wcześniej obserwowany trend odejścia wyborców od dwóch głównych partii i skierowania się w stronę mniejszych ugrupowań, które albo popierają wyjście z Unii Europejskiej bez umowy, albo domagają się odwrócenia wyników referendum w sprawie Brexitu z 2016 roku i pozostania we Wspólnocie.

Jednocześnie autorzy sondażu YouGov spytali ankietowanych o to, jak głosowaliby w ewentualnych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Największym poparciem cieszą się wciąż dwie główne partie - Partia Konserwatywna i Partia Pracy - które wskazało po 24 proc. osób, tuż przed Partią Brexitu (18 proc.) i Liberalnymi Demokratami (16 proc.), dla których to najlepszy wynik od 2010 roku, kiedy ugrupowanie to weszło do koalicji rządzącej.

Partia Zielonych znalazła się na piątym miejscu z siedmioma procentami poparcia.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Wielkiej Brytanii w czwartek, 23 maja. Prawo głosu mają także mieszkający na stałe obywatele UE, w tym blisko milionowa społeczność Polaków.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   13 maja, 19:16

   Na każdego, tylko nie na tego oszołoma Farage'a

  • Mienie bezspadkowe
   13 maja, 21:32

   Na każdego tylko nie na platfusów i pisiorów

  • Do Pawel
   14 maja, 01:35

   Jak ci sie COs nie podoba to s..... tam skad przyjechales wiesniaku

  • Zull
   14 maja, 05:00

   Przecież to ściema, z tymi wynikami zapłacił informatyków żeby manipulować sondażami wyborców. Brytole są globami więc lykaja wszystko co jest w necie. Brexitu nie będzie nikomu nie jest na rękę rozwód z Unią. Z parlamentu wszyscy mają biznes w Unii i biorą profity żeby teraz zrezygnować z tego 💩💩💩

  • Ja
   14 maja, 06:28

   Myslalam ze temat brexitu zakonczony a tu bendzie jeezcze gorzej ten czlowiek doprowadzi do twardego brexitu bo to oszołom jest.

  • Asan
   14 maja, 08:10

   Farage na czele! . Ta, k samo jak w poprzednich wyborach do Europarlamentu wygra wszystko. Co gorzej dla niektórych, wejdą także do Parlamentu UK. A to pokazuje jak społeczeństwo brytyjskie lubi emigrantów.,ha,ha,ha. Po Twardym May premierem może zostać tylko Borys - najzacieklejdzy zwolennik Brexitu. Tych których nie zostawia po Brexicie (karani, albo ścigani) krzycza coraz głośniej z rozpaczy, bo kończy się fajna melina w UK-eju. Pojedyncze naiwniaki (że też tacy jeszcze dają głos) jeszcze tam coś marudza że brexitu nie będzie (psychiatra!!!!!!!!!!!) ale on będzie!!!

  • Do John Kowalski
   14 maja, 14:30

   Dlatego ja wracam dp Polski,nie uleglem zadnej propagandize tylko obserwuje I analizuje sytuacje oraz konsultuje to z rodzina która juz wrócila I przyjaciólmi.
   Zgadzam sie z Twoim postem I dodam tylko,ze wiele ludzi tutaj mnie krytykuje,wrecz wyzywa za chec wyjazdu z UK,ale w 99% przypadków sa to osoby które przez 10 lat w Angli niczego sie nie dorobily I teraz zazdroszcza,ze ktos ma do czego wracac .Oni nadal tylko teoretyzuja na jak wiele w UK ich stac a jaka to bieda w Polsce a w rzeczywistosci nie maja nic ani tu ani tam..Przykre to jest dac wygonic sie z Ojczyzny na wiele lat na Marne..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama