Dwa gole Lewandowskiego! Awans Polaka w klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów!

Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu w meczu przeciwko AEK Ateny . (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium po dwóch golach Roberta Lewandowskiego pokonał u siebie AEK Ateny 2:0 w 4. kolejce grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Lewandowski, który rozgrywał wczoraj setny mecz w europejskich pucharach, trafił do bramki w 31. i 71. minucie.

Za pierwszym razem wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul właśnie na nim. Chwilę wcześniej arbiter uznał, że serbski obrońca Uros Cosic przytrzymywał Polaka i wskazał na jedenasty metr.

30-letni napastnik ustalił wynik po tym, jak skierował piłkę do bramki z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Został zmieniony w 90+1. minucie.

"Myślę, że dzisiaj zrobiliśmy dobry krok do przodu. Kontrolowaliśmy grę w ważnych momentach. Wciąż mamy pewne rzeczy do poprawienia, ale zwycięstwo drużyny było bardzo ważne, aby uwierzyć w siebie" - przyznał po meczu.

Lewandowski ma już 49 goli w historii występów w Lidze Mistrzów. Dzięki temu awansował na siódme miejsce w klasyfikacji wszech czasów, wyprzedzając Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimovica.

Polak trafił do bramki AEK także w niedawnym wyjazdowym meczu z tym zespołem (2:0 w trzeciej kolejce). W obecnym sezonie LM ma na koncie cztery trafienia.