Druga z rzędu wygrana drużyny Fabiańskiego

Polska bramkarz w barwach Swansea - Łukasz Fabiański (Fot. Getty Images)
Piłkarze Swansea City, pierwszy raz pod wodzą trenera Włocha Francesco Guidolina, pokonali na wyjeździe Everton 2:1 w meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy. To drugie z rzędu zwycięstwo drużyny, której bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie z rzutu karnego po tym, jak błąd popełnił obrońca gospodarzy John Stones. Piłkarz, o którego latem starała się Chelsea, niedokładnie podał do swojego bramkarza. Amerykanin Tim Howard, chcąc ratować sytuację, sfaulował rywala w polu karnym, a "jedenastkę" skutecznie wykonał Islandczyk Gylfi Sigurdsson.

Evertonowi udało się wyrównać dziewięć minut później, gdy po strzale Garetha Barry'ego piłka odbiła się od jednego z obrońców, od słupka i wpadła do siatki. Fabiański był bez szans. Wynik ustalił w 34. minucie Ghańczyk Andre Ayew.

"Łabędzie" po raz pierwszy w tym sezonie wygrały dwa mecze z rzędu. Przed tygodniem pokonały Watford 1:0. Są na 15. miejscu z 25 punktami i nad strefą spadkową mają cztery przewagi.

W sobotę "Kanonierów" o trzy punkty wyprzedziła ekipa Leicester City, która pokonała przed własną publicznością Stoke City 3:0. Marcin Wasilewski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy.

Jedną z bramek dla "Lisów" zdobył Jamie Vardy. To 16. trafienie w rozgrywkach 29-letniego napastnika, który objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Drugi z 15 golami jest Belg Romelu Lukaku z Evertonu, który w niedzielę nie powiększył dorobku.

W innym sobotnim meczu 23. kolejki kibice w Norwich zobaczyli dziewięć bramek, a gospodarze przegrali z Liverpoolem 4:5. Z kolei Manchester United przegrał u siebie z Southampton 0:1; bramkę w 87. minucie strzelił sprowadzony w styczniu z Queens Park Rangers Charlie Austin, który wszedł na boisko osiem minut wcześniej. To już szósta porażka w sezonie zespołu Louisa van Gaala.

Klub Artura Boruca - AFC Bournemouth zremisował w sobotę na wyjeździe z przedostatnim Sunderlandem 1:1. Polski bramkarz grał 90 minut.