Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dostawcy energii w UK będą mieć pod górkę

Dostawcy energii w UK będą mieć pod górkę
Ostatnim dostawcą, który popadł w tarapaty i zniknął z rynku w minionych dniach, jest Economy Energy. (Fot. Getty Images)
Regulator energetyczny Ofgem ma zaostrzyć przepisy dla nowych dostawców gazu i energii elektrycznej po tym, jak dziewięć podmiotów wycofało się z rynku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Reklama

Małe firmy energetyczne, które upadły w ub. roku, to: Spark Energy, Extra Energy, Future Energy, National Gas and Power, Iresa Energy, Gen4U, One Select i Usio Energy. 

Ostatnim dostawcą, który popadł w tarapaty i zniknął z rynku - i to w ostatnich dniach - jest Economy Energy. Teraz Ofgem szuka nowej firmy dla 235 tys. byłych klientów nieistniejącej już spółki.

Nowe zasady mają pośrednio chronić klientów. (Fot. Getty Images)

W programie "BBC Radio 4's Today" Mary Starks, dyrektor wykonawczy Ofgem, stwierdziła, że ​​nowi dostawcy podlegają rygorystycznej kontroli i wymogom finansowym. Jednak - jak zaznaczyła - jest jeszcze wiele do zrobienia w systemie przyznawania licencji.

"Obecnie przeprowadzamy przegląd naszych umów licencyjnych, mając na uwadze zwiększenie wymogów w celu podniesienia standardów w kilku obszarach - w szczególności w obsłudze klienta i odporności finansowej spółek" - poinformowała Starks.

Konsultacje są w toku, a nowe zasady zaczną być wprowadzane w kwietniu.

Pod koniec minionego roku Ofgem wprowadził maksymalny pułap cenowy za energię w wysokości 1 137 funtów rocznie. Na zmianach skorzystają gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii, które mają taryfy domyślne, czyli zwykle standardową ofertę zmienną.

W praktyce oznacza to, że 11 milionów klientów może zaoszczędzić średnio ok. 75 funtów rocznie.

 

  Komentarze


  • Do Jaroslaw
   10 stycznia, 22:35

   Jest pan zadowolony z EDF?
   U nas taryfa Blue + Price Protection February 2019, ale jest b drogo. Gaz i elektrycznosc uzywana glownie wieczorami i w weekendy, ogrzewanie doslownie na 1-2 godziny dziennie, a rachunki naprawde wysokie. Sprzetow za wiele tez nie mamy (1 tv, brak play station, tostera, mikrofalowki itd.) :/
   Myslimy nad zmiana dostawcy...

  • Do Radoslawa
   11 stycznia, 20:10

   Sorry, pomylka z imieniem ;)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama