Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W UK zapłacimy mniej za prąd i gaz

W UK zapłacimy mniej za prąd i gaz
Oszczędność będzie zależeć od tego, z jakim dostawcą jesteś i czy płacisz za pomocą polecenia zapłaty czy nie. (Fot. Getty Images)
Brytyjski regulator rynku energii Ofgem zamierza wprowadzić maksymalny pułap cenowy za energię elektryczną w wysokości 1 138 funtów. W praktyce oznacza to, że 11 milionów gospodarstw domowych może zaoszczędzić średnio ok. 75 funtów rocznie.
Reklama

Kto skorzysta na zmianach? Ponad połowa wszystkich gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, która ma taryfy domyślne, czyli zwykle standardową ofertę zmienną.

Również osoby, które są automatycznie umieszczane na droższych umowach o wartości domyślnej w momencie, gdy dochodzi do zakończenia umów na czas określony - informuje BBC.

Ile można zaoszczędzić? Typowy klient, który kupuje gaz i energię elektryczną od tego samego dostawcy i ma standardową taryfę zmienną, ma zaoszczędzić średnio ok. 75 funtów rocznie. Z kolei w portfelach konsumentów korzystających z najdroższej taryfy może zostać nawet ponad 120 funtów.

"Jednak oszczędność zależy od tego, z jakim dostawcą jesteś i czy płacisz za pomocą polecenia zapłaty czy nie" - informuje Ofgem. 

Typowy klient British Gas zaoszczędziłby około 69 funtów; ale konsument Scottish Power, który ma obecnie najdroższą taryfę domyślną - ok. 121 funtów.

Czy jesteś typowym klientem? Zgodnie z definicją Ofgem, typowy klient zużywa w ciągu roku 3 100 kW energii elektrycznej i 12 000 kW gazu

Planowany limit cenowy zostanie potwierdzony w listopadzie, wejdzie w życie pod koniec grudnia i będzie obowiązywał do 2023 r.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama