Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Donald Tusk zakochany w Europie

Donald Tusk zakochany w Europie
Donald Tusk jest szefem Rady Europejskiej od 2014 roku. (Fot. Getty Images)
'Wierzę w przyszłość i sens Unii Europejskiej - i nie będę się tego wypierał tylko dlatego, że nastała chwilowa moda na eurosceptycyzm. Być Europejczykiem to dla mnie powód do dumy' - stwierdził kilka dni temu Donald Tusk na Uniwersytecie w Pécs. Polak 8 grudnia otrzymał od tej uczelni tytuł doktoratu honoris causa.
Reklama

Szef Rady Europejskiej otrzymał to prestiżowe wyróżnienie za wkład w rozwój stosunków w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w budowę polsko-węgierskich.

Były premier Polski nie szczędził komplementów pod adresem Węgier i Węgrów. "Po pierwsze, jako Polak – co oczywiste – kocham Węgry i Węgrów. Nie tylko dlatego, że, jak wiadomo Polak, Węgier – dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi, ale przede wszystkim dlatego, że jak sięgam pamięcią Węgry były dla mojego pokolenia ważnym kulturowym punktem odniesienia dla wielu moich rodaków” – podkreślił Tusk.

"Mówiąc najprościej, były namiastką Zachodu, śnionego i nieosiągalnego przez dekady. Węgry były Zachodem w muzyce, filmie, literaturze, w ich politycznych aspiracjach. Pierwszą płytą gramofonową w moim domu były ulubione przez ojca operetki Franza Lehára. Moją ukochaną płytą był z kolei album koncertowy Locomotive GT in Warsaw”- zdradził polityk.

Donald Tusk podzielił się także swoimi refleksjami na temat Unii Europejskiej. "Nie będzie Europy, jakiej pragniemy, jeśli od wewnątrz opanują ją nasi polityczni barbarzyńcy" – cytuje polskiego polityka serwis OKO.press.

Tusk podkreślił, że Unia Europejska jest dobrem wspólnym. Nawiązał jednocześnie do kryzysu migracyjnego. "Paradoksalnie ten kryzys udowodnił nam, że ten teren UE, jest naszą wspólną odpowiedzialnością” - podobnie, jak granice UE. Sytuacja wymaga od nas jednak solidarności - zaznaczył.

"Chcę, aby wszyscy wreszcie zrozumieli, że równie oczywiste są potrzeba ochrony granicy zewnętrznej i potrzeba ochrony naszego wnętrza przed rasizmem i ksenofobią” – dodał Tusk.

 

  Komentarze


  • Kasia
   11 grudnia 2017, 13:34

   Zdrajca i sprzedawczyk !!!!!!!! Nie masz czego szukac w Polsce!!!!!!!!!

  • High
   11 grudnia 2017, 13:55

   Wracaj do Polski i ratuj nasz kraj,póki cały rozniosą!!! MY NIE.CHCEMY.DYKTATURY JEDNEGO CZLOWIEKA.Nie.CHCEMY faszyzmu,nacjonalizmu.Polska rządzę teraz komuniści!!!!!!Jeszcze rok,dwa i nie.bedzie Polski

  • Wolny
   11 grudnia 2017, 14:13

   Prawdziwy Polak i Prawdziwy Europejczyk . Panie Donaldzie my Prawdziwi Polacy jestesmy z Toba . Bedziesz naszym PREZYDENTEM tylko musimy pozbyc sie tej garstki KOMUNISTOW ktorzy dorwali sie do koryta !!!.

  • Greg
   11 grudnia 2017, 14:19

   1. Afera hazardowa, brak winnych, mimo ewidentnych dowodów, afera zamieciona pod dywan.
   2. Afera lekowa,Ryszard Krauze przyjaciel Donalda T. na dzień przed opublikowaniem nowej listy leków 23.12.2011r , kupił 120 milionów akcji firmy Bioton, płacąc po siedem groszy za sztukę. Następnego dnia okazało się, że na liście leków refundowanych jest insulina produkowana przez Bioton, akcje firmy poszły w górę o kilkanaście procent.NFZ będzie wypłacał spółce fortunę. Rocznie to około 600 milionów złotych
   itp itd itp itd

  • Lena
   11 grudnia 2017, 14:46

   pierwszy wasal Niemiec się odezwał idź tam aportować ochłapy od Makreli

  • W pustyni i puszczy
   11 grudnia 2017, 14:53

   herr tusk-bida z nedzą przez swiat pędzą-co to? złodziejstwo i łotrostwo ,na Polsce! czyje? pelo,pesel,itp.!
   dziadziuś tuska,w czasie 2 wojny światowej,wnuczus,,do niedawna! co ma tusk w sercu,skoro powiedział " Polska to nienormalnosc"?-ano,nie Polskę!!!!!!!

  • Patriota
   11 grudnia 2017, 15:06

   Mam prozbe zeby nie cytowac tego ograniczonego "borata" . jego "madrosci" z d..py sa niepotrzebne nikomu !
   Polacy nie zycza sobie informacji zwiazanych z nim !
   Z GORY DZIEKUJEMY !

  • Aniol
   11 grudnia 2017, 15:19

   Donald bardzo kocha europe ale od dawna wiemy ze On i jego koledzy z po zdradzili Polske !
   Zycze wszystkim Polakom i Polsce lustracji i pozbycia sie raz na zawsze zdrajcow naszego kraju .
   Wszystkim tym zlodziejom pozabierac majatki i wsadzic ich do puchy.
   Bog!Honor!Ojczyzna!!! i rodzina!
   Pozdrawiam Polske!!!

  • Co on nacpal sie czegos
   11 grudnia 2017, 16:34

   Zdrajca i sprzedawczyk ochydny wstretny mafioza.

  • Baramba
   11 grudnia 2017, 16:55

   Niestety Tusku Europę kocha bardziej niż swój wlasny kraj. Najlepiej jakby zrzekł się paszportu i już nigdy nie wrócił. Merkel dała mu stanowisko da mu też niemiecki paszport. Będzie mu u niej dobrze.

  • Baramba
   11 grudnia 2017, 16:57

   High i Wolny to chyba ten sam troll. Ile PO Ci daje za wypisywanie tych bredni?

  • THC
   11 grudnia 2017, 22:42

   Donald Tusk jako jedyny odbil sie ze tak powiem, od towarzystwa towarzyszy! hehehe ;D PiS smierdzi!

  • Europejczyk i Polak
   12 grudnia 2017, 02:01

   Jestes zwykla szmatką .zdrajcą Polski i polskich interesow ,angielscy europoslowie smiali sie z twojej zielonej wyspy i tchorzliwym roztaniem z PO dla mnie jestes skonczonym politycznym bandytą iczlowiekiem bez zasad

  • Tom
   12 grudnia 2017, 07:56

   Kto by nie kochał pracodawcy, który płaci górę szmalu za naukę j.angielskiego?

  • THC
   12 grudnia 2017, 10:47

   On kocha tylko siebie i swojego niemca dziadka

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama