Menu

Detektyw McCannów przekonany, że Maddie żyje w Portugalii

Detektyw McCannów przekonany, że Maddie żyje w Portugalii
Prywatny śledczy uważa, że dziewczynka żyje. (Fot. Getty Images)
'Mam nadzieję, że Madeleine McCann wciąż żyje i zostanie odnaleziona w Portugalii' - stwierdził detektyw, który prowadził poszukiwania 3-latki. Dave Edgar w wypowiedzi dla 'The Sun' zapewnił, iż wierzy, że policja może jeszcze rozwiązać tę sprawę.
Reklama

“Madeleine może być dokładnie w każdym miejscu na świecie, ale przeczucie mówi mi, że jest to Portugalia. Szanse na to, że została niepostrzeżenie wywieziona z kraju, są niewielkie. W Portugalii jest ktoś, kto wie, gdzie ona przebywa i co się stało” - przekonywał detektyw.

Ekspert, który pracował nad sprawą w latach 2008-2011 na zlecenie rodziców zaginionej dziewczynki, a został zwolniony, gdy przejęła ją policja metropolitarna, wiele razy wypowiadał się na ten temat. Sugerował między innymi, że została porwana przez “gang pedofilów”, a winnych ktoś chronił.

Ostatnio wypowiedział się, gdy brytyjskie MSW ujawniło, że rozważa wniosek policji o przyznanie kolejnych środków na kontynuowanie śledztwa.

Scotland Yard wydał od 2013 roku na “Operation Grange” £11,6 mln.

Madeleine była widziana po raz ostatni podczas wakacji w Portugalii w maju 2007 roku. W marcu 2018 brytyjska policja otrzymała dodatkowe £150 tys. na przedłużenie śledztwa do września. Pod koniec miesiąca służby wystąpiły do ministerstwa o przyznanie kolejnych środków.

W maju Gerry i Kate McCann świętowali urodziny córki.

“Wszystkiego najlepszego z okazji 15. urodzin Madeleine. Kochamy cię i czekamy. Nigdy się nie poddamy” - napisali na oficjalnej stronie Find Maddie Campaign na Facebooku.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama