Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Departament Stanu USA chwali stanowisko UE w sprawie Rosji

Departament Stanu USA chwali stanowisko UE w sprawie Rosji
Oświadczanie odnosi się do przyjętego przez PE sprawozdania dotyczącego wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą i potępia budowę gazociągu Nord Stream 2. (Fot. www.state.gov/screenshot)
USA z aprobatą przyjęły niedawne kroki podjęte przez UE i jej państwa członkowskie, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej agresję na Ukrainę - głosi komunikat, jaki Departament Stanu USA zamieścił na swych stronach internetowych.
Reklama

"Decyzja Parlamentu Europejskiego z 12 grudnia podkreśla znaczenie Ukrainy w europejskim systemie dostaw energii i potępia budowę gazociągu Nord Stream 2 jako wspieranego przez Kreml projektu politycznego" - czytamy na stronach resortu.

Oświadczanie odnosi się do przyjętego przez PE sprawozdania dotyczącego wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą i potępia budowę gazociągu Nord Stream 2.

Departament Stanu chwali też decyzję Rady Europejskiej dotyczącą przedłużenia sankcji nałożonych na Rosję oraz podkreśla, że podziela stanowisko UE w sprawie ataku Rosji na ukraińskie okręty, który "stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego".

"Stany Zjednoczone będą nadal pociągały Rosję do odpowiedzialności za podejmowane przez nią kroki i będą współpracować z europejskimi partnerami i sojusznikami, aby stworzyć jeden front przeciw agresji Kremla" - głosi dalej komunikat.

25 listopada Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej przejęła trzy niewielkie ukraińskie okręty wojenne i zatrzymała ich załogi.

Rosjanie ostrzelali je m.in. z myśliwca i śmigłowca bojowego, gdy zmierzały z Odessy nad Morzem Czarnym do Mariupola nad Morzem Azowskim. Ukraina uznała incydent za otwartą agresję i ogłosiła stan wojenny w części kraju, położonej wzdłuż granicy z Rosją oraz nad Morzem Czarnym i Azowskim.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama