Menu

Część Londynu nie ma dzisiaj wody

Część Londynu nie ma dzisiaj wody
Wody nie ma około 100 tys. domów w Londynie. (Fot. Getty Images)
Szkoły zostały zamknięte, a wizyty w szpitalach odwołane z powodu pęknięcia rury, przez którą duża część zachodniego i południowo-zachodniego Londynu nie ma dzisiaj wody - informuje BBC.
Reklama

"Problemy są efektem pęknięcia dużej rury w zakładach w Hampton. Nasz zespół inżynierów robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej przywrócić dostawy wody naszym klientom" - oświadczyli przedstawiciele przedsiębiorstwa wodociągowego Thames Water. Dodano, że jeśli problem nie zostanie wkrótce rozwiązany, mieszkańcom zostanie udostępniona butelkowana woda.

Kryzysowa sytuacja objęła Londyn z kodami pocztowymi "TW", "KT" i "W". Rada Hounslow poinformowała, że wody nie ma ok. 100 tys. domów.

Mieszkańcy masowo wykupują butelkowaną wodę ze sklepów. (Fot. Twitter/@nedatutu)

W związku z brakiem wody, do domu zostały dzisiaj odesłane dzieci m.in. z Trafalgar Junior School i Radnor House School w Twickenham.

Skutki pęknięcia rurociągu w Hampton odczuły też placówki medyczne. Odwołano wszystkie zabiegi w Teddington Memorial Hospital i Teddington Health and Social Care Centre.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan stwierdził, że "niedopuszczalne" jest to, aby tak wiele osób zostało nie tylko bez wody, ale też bez "żadnej informacji, kiedy dostawy zostaną przywrócone".  Dodał, iż ma nadzieję, że Thames Water zrekompensuje tę sytuację wszystkim poszkodowanym mieszkańcom.

Z opublikowanego niedawno raportu wynika, że między 2015 a lutym 2019 r. w Londynie pękło aż 26 082 rur. To wina nie tylko coraz bardziej ekstremalnych warunków pogodowych, ale też przestarzałego systemu wodociągowego, przez który brytyjska stolica stanęła w obliczu poważnego wodnego kryzysu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama