Czech Rosol rywalem Janowicza

Czy Janowicz pokona Czecha? (Fot. Getty Images)
Lukas Rosol będzie dzisiaj wieczorem rywalem Jerzego Janowicza w 2. rundzie turnieju ATP na twardych kortach w amerykańskim Winston Salem. Będzie to powtórka ubiegłorocznego finału tej imprezy, w którym lepszy był tenisista z Czech.

Rozstawiony z numerem 16. Polak w 1. rundzie miał "wolny los". Z kolei Rosol pokonał Łotysza Ernestsa Gulbisa 6:4, 7:6 (7-4).

Wieczorne spotkanie 61. obecnie w światowym rankingu łodzianina z plasującym się 25 pozycji niżej Czechem będzie ich piątym pojedynkiem w karierze, a trzecim w zawodach ATP. Zanim zmierzyli się w finale poprzedniej edycji w Winston Salem, który Rosol wygrał 3:6, 7:6 (7-3), 7:5, w 2013 roku w hali w Marsylii to Janowicz zwyciężył 6:2, 6:4. Jeszcze wcześniej rywalizowali dwukrotnie w imprezach niższej rangi.

Wczoraj z imprezą pożegnał się Ukrainiec Ołeksandr Dołgopołow. Półfinalista ubiegłotygodniowego turnieju w Cincinnati uległ Australijczykowi Thanasiemu Kokkinakisowi 6:7 (1-7), 6:7 (5-7).

Zawody w Winston Salem to ostatni sprawdzian tenisistów przed rozpoczynającym się 31 sierpnia w Nowym Jorku wielkoszlemowym US Open.