Crystal Palace powalczy z Manchesterem Utd o Puchar Anglii

Connor Wickham zdobył bramke dla Crystal Palace w 61. minucie meczu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Crystal Palace zakwalifikowali się do finału Pucharu Anglii. Wczoraj na Wembley pokonali inny zespół ekstraklasy - Watford 2:1. O trofeum londyńczycy zagrają z Manchesterem United, który w sobotę wyeliminował Everton (2:1).

Bramki dla zwycięzców zdobyli reprezentant DR Konga Yannick Bolassie (6. minuta) oraz Connor Wickham (61.), a dla Watfordu trafił Troy Deeney (55.).

Crystal Palace wystąpi w finale najstarszych rozgrywek świata po raz drugi w historii. Poprzednio ten zespół awansował do niego w 1990 roku, ale uległ... Manchesterowi United. W pierwszym spotkaniu było 3:3, a w powtórce "Czerwone Diabły" wygrały 1:0.

United zagra w finale po raz pierwszy od dziewięciu lat, a holenderski trener Louis van Gaal zachował szansę na zdobycie jedynego trofeum w tym sezonie. Decydujące spotkanie zaplanowane jest na 21 maja.