Menu

Covidowy paszport NHS "cieszy się dużą popularnością"

Covidowy paszport NHS "cieszy się dużą popularnością"
Od 17 maja aplikacja NHS jest dostępna jako tzw. covidowy paszport podczas podróży zagranicznych. (Fot. Getty Images)
Ponad 1,3 miliona osób zarejestrowało się w aplikacji NHS od czasu ogłoszenia, że ​​dzięki niej użytkownicy będą mogli wykazać, czy otrzymali szczepionkę Covid-19 - informuje Press Association.
Reklama
Reklama

Minister zdrowia Matt Hancock pochwalił "niezrównane tempo", w jakim funkcja statusu szczepień została dodana do aplikacji od czasu, kiedy 7 maja zapowiedziano, że będzie ona działać również jako tzw. covidowy paszport podczas podróży zagranicznych.

Mowa o aplikacji NHS używanej przez pacjentów do umawiania wizyt lekarskich, zamawiania recept czy przeglądania dokumentacji medycznej. W tej chwili jest w niej zarejestrowanych ponad 4,8 miliona użytkowników - przekazało brytyjskie Ministerstwo Zdrowia.

Od 17 maja - kiedy dodano funkcję statusu szczepień - ludzie logowali się do aplikacji NHS ponad 4 miliony razy. Co więcej, od tego czasu - w ciągu zaledwie czterech dni - aż 11 483 osoby zarejestrowały się tam jako potencjalni dawcy narządów.

"Postępy technologiczne i innowacyjne, które poczyniliśmy podczas pandemii, mają rzeczywiste konsekwencje wykraczające poza walkę z wirusem - poprawiają leczenie, diagnozowanie i opiekę nad pacjentami"  - podkreślił Hancock.

Osoby w Anglii, które nie mają dostępu do aplikacji, mogą zadzwonić pod numer 119 i poprosić o papierową wersję certyfikatu szczepień. Wczoraj w całym kraju dostarczono około 20 tys. takich dokumentów - podał brytyjski resort zdrowia.

Zarówno opcja papierowa, jak i cyfrowa tzw. paszportu covidowego, są dostępne w Anglii od poniedziałku, 17 maja. To właśnie tego dnia zniesiony został zakaz wyjazdów zagranicznych, ale tylko do 12 krajów i terytoriów, które znalazły się na tzw. zielonej liście (bez obowiązku kwarantanny po powrocie).

Kraje na zielonej liście to: Portugalia, Izrael, Singapur, Australia, Nowa Zelandia, Brunei, Islandia, Gibraltar, Falklandy, Wyspy Owcze, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Wyspa Św. Heleny, Tristan de Cunha, Wyspa Wniebowstąpienia. Lista będzie weryfikowana co trzy tygodnie. 

Czytaj więcej:

Rząd UK: Covidowy paszport NHS "może nie być gotowy na czas"

Anglia: Covidowy paszport NHS "gotowy już w przyszłym tygodniu"

Premier Johnson: Nic nie wskazuje, by trzeba było opóźnić znoszenie restrykcji

Do UK wciąż przylatują "pełne pasażerów" samoloty z Indii

  Komentarze
  • Aron
   23 maja, 15:53

   Chyba na kambodzy😂😂😂😂

  • Drakus
   23 maja, 19:28

   Trzeba być zarejestrowanym online u lekarza rodzinnego przesłać foto dokumentów żeby udowodnić kim jesteś i otrzymasz kod na telefon żeby wejść na stronę. Jeżeli czegoś nie masz to możesz szczepić się i niczego nie sprawdzisz, ani nie udowodnisz.

  • R2
   23 maja, 20:09

   Jaki paszport? Duzo szumu a i tak po powrocie do UK kwarantanna i platne testy. Zyla zlota to ogolnie jest. Testu darmowego z NHS nie uznaja tylko ten oplacony

  • JoBo
   23 maja, 20:24

   @Drakus. Przestań brać to, co bierzesz. Jakie fotografie, jaka rejestracja. Numer NHS, DOB, mobile no. i adres email. Wszystko.

  • Zak
   23 maja, 21:40

   @JoBo jeli nie znasz swojego numeru NHS to tak, foto paszportu i weryfikacja rysów twarzy aparatem w telefonie. Procedura bardzo podobna do aplikacji o status osiedlenca

  • TiBi
   23 maja, 22:34

   O co tyle szumu? Unią wydała oświadczenie że Anglicy nie benda zwolnieni z kwarantanny pomimo paszportu i zrobionej szczepionki zwiozku z nowym szczepem z Indii. Rozporządzenie wejdzie o 1 lipca i będzie obowiązywało w wszystkich krajach Unii.

  • Slawek
   24 maja, 06:21

   A robiłeś rejestrację ostatnio?? Chyba nie ..bo musisz wysłać zdjęcie dokumentu Angielskie prawo jazdy Dowód osobisty lub paszportu a później zeskanować swoją twarz. No i co ty na to JoBo

  • JoBo
   24 maja, 09:19

   @Zak,@Slawek. Jak można mieszkać kilka( kilkanaście) lat w UK i nie mieć numeru NHS ? Nie dziwota, że tylu ludzi nie dostaje settled status. Jeszcze raz powtarzam, że wystarczyło 5 minu na ściągnięcie apki, wpisanie danych , odszukać view your vaccination status i po sprawie.

  • JoBo
   24 maja, 09:37

   Przed chwilą wszedłem i sprawdziłem. Logujesz się, dostajesz sms zwrotny z kodem. Wpisujesz go i wchodzisz na covid proof of travel ( lub podobnie ). Dostajesz informacje ile i jakie masz szczepionki, oraz BARCODE. Wczoraj ściągnąłem apke. Zarejestrowałem się: imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu( angielski )data urodzenia i numer NHS. Wybierasz sobie hasło do logowania. Dostajesz maila na pocztę. Klikasz link i się logujesz. Żeby dostać się dalej musisz dostać sms z kodem ( system może zapamiętać twoj telefon, urządzenie). I TO WSZYSTKO ! Ludzie, jak wy żyjecie ? A może jeszcze konta w banku nie macie ? Ale napiszę wam, że niektóre wasze "mądrosci" uczą mnie pokory. Narka !

  • JoBo
   24 maja, 13:23

   @Marcin Kowalski. Obejrzyj sobie zdjęcie powyżej. Ktoś trzyma smartfona. Jest tam strona o statusie szczepionkowym. Na niebiesko jest TRAVEL. Naciskasz i wszystko wyskakuje z barcodem. Twój szczepionkowy status. To wszystko ! Kuzwa, jaki paszport, jakie skanowanie ? Ludzie, ogarnijcie się. Nie dziwię się, że są problemy z settled status.

  • JoBo
   24 maja, 13:27

   Zróbcie sobie zrzut z ekranu barcoda (-u ). Ustawcie sporą jasność i po kłopocie. Jest XXI wiek !!!!

  • Tymczasowy UK
   24 maja, 18:51

   JoBo niedoinformie ,Drakus ma rację trollu czy jak zwał Janusz z rzeźni ,przestań wypisywać bzdury, musisz być zarejestrowanym u lekarza aby później kiedy weźmiesz szczepionkę udowodnić to w apce MyGP, tam masz ticket ,który ci się otworzy dopiero kiedy weźmiesz dwie szczepionki trzeba być inteligentny jak Drakus a nie nieukiem z rzeźni.

  • JoBo
   25 maja, 00:06

   @Tymczasowy UK. Jeśli masz mózg, jesteś zobowiązany, żeby go używać. Żyjecie w jakimś innym wymiarze. Zostańcie sobie w nim. Bez numeru NHS, bez konta. A może jeszcze angielskiego nie ogarniacie. Zadzwońcie na 119, tam jest, zdaje się opcja z tłumaczem. Cała rzeźnia się brechała z ciebie. Nawet " blondynki " na hakach. Bez numeru NHS, to chyba z polandii piszesz ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama