Menu

Codziennie z ulic UK znika 16 sklepów

Codziennie z ulic UK znika 16 sklepów
Jak oceniają analitycy, "mieszkańcy Wysp oczekują od sklepów zmian". (Fot. Getty Images)
Od początku 2019 r. z 500 najpopularniejszych brytyjskich ulic handlowych zniknęło 2 870 sklepów  - alarmują eksperci z firm PwC oraz Local Data Company. Zdaniem specjalistów, sytuacja na 'high street' jest jasnym sygnałem, że handel w Zjednoczonym Królestwie przechodzi bardzo trudny okres.
Reklama

Ośrodek analityczny PwC oraz grupa Local Data Company przeanalizowali sytuację ekonomiczną, jaka panuje na 500 najpopularniejszych "high streets" w Wielkiej Brytanii. Według szacunków ekspertów, z handlowych ulic każdego dnia znika nawet 16 sklepów.

Łącznie od początku roku zbankrutowało już 2 870 punktów handlowych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie nowo powstałe sklepy, na ulicach pojawiły się 1 123 dodatkowych miejsc zakupowych.

Jak ocenili specjaliści, w najgorszym położeniu są sklepy z odzieżą, restauracje i agencje nieruchomości. Z ulic w rekordowym tempie znikają również puby. 

Ekspertka z PwC zauważa, że znikają tylko "ci gracze, którzy nie nadążają za zmianami". (Fot. Getty Images)

W najlepszym położeniu są z kolei bary typu fast-food, które oferują wyłącznie opcje zakupu jedzenia na wynos. Całkiem nieźle radzą sobie również siłownie.

"Dane pokazują jednoznacznie, że klienci zmieniają swoje nawyki zakupowe i przetrwają tylko ci gracze, którzy nadążą za tymi trendami. Sklepy, które zbankrutowały, zostaną zastąpione nowymi, które lepiej odzwierciedlają rzeczywistość handlową" - skomentowała Lisa Hooker z PwC.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama