Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co ósmy Brytyjczyk nie używa kuchni

Co ósmy Brytyjczyk nie używa kuchni
"Prawie zawsze" gotuje dla siebie jedna piąta ankietowanych. (Fot. Getty Images)
Jeden na ośmiu Brytyjczyków sporadycznie pojawia się w swojej kuchni i nie gotuje. Dlaczego? Bo nie ma na to czasu, a do tego unikanie kuchni jest łatwe jak nigdy dotąd - komentuje 'Metro'.
Reklama

Jak wynika z najnowszego raportu YouGov, 9 proc. respondentów bardzo rzadko gotuje ze świeżych składników, a 4 proc. nie robi tego nigdy. Osoby te wybierają gotowe dania, mrożonki, stołują się w lokalach lub używają aplikacji do zamawianie posiłków do domu.

"Prawie zawsze" gotuje dla siebie jedna piąta ankietowanych, a 25 proc. - "przez większość dni".
Jednocześnie okazuje się, że osoby kucharzące zwracają większą uwagę na to, co jedzą: zawartość cukru i tłuszczu, a także świeżość składników.

Badacze YouGov ustalili, że połowa unikających gotowania po prostu nie ma na to czasu. 73 proc. respondentów przed udaniem się na zakupy nie planuje posiłków ani zakupów – sięgają po to, co tanie i łatwe w przyrządzeniu.

"Dążenie do wygody odbija się na naszym zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Gotowanie jest okazją do relaksu. Warto znaleźć w ciągu tygodnia czas na przejrzenie przepisów i kucharzenie" - zachęca "Metro".

 

  Komentarze


  • Polak
   24 września 2017, 08:26

   Nie gotuja bo sa leniwi albo niepotrafia bo mamusia tez byla leniwa i niegotowala

  • CIOTKA JADZIA
   24 września 2017, 11:46

   Nie dziwie sie bo ja tez nie gotuje bo nie mam na to czasu.Koncze prace o 6pm a w domu jestem o 20 wiec tez zamawiam jedzenie.Only weeken pozostaje na gotowanie.W tym kraku nie ma czasu na nic.ciagla tyra albo podroze w pociagau z domu do pracy i z pracy do domu

  • Ciocia klocia
   24 września 2017, 12:09

   JADZIA. To zmien sobie prace a nie uczepilas sie jednej z dojazdem dwu godzinnym w jedna strone. I problem sie rozwiaze zamiast w pociagu to mozna powymyslac troszke w kuchni

  • THC
   24 września 2017, 12:30

   Ja tez nie,bo po co tyle wydawac,mozna kupic gotowca z lidla lub z przeceny,nigdy rodzinnego obiadu nie jadlem,matka mnie tak nauczyla,nigdy przelewek nie bylo,lepiej na bilet miec autobusowy,bo jak pada ciezko rowerem jezdzic,takie zycie

  • Paweł z Hatfield
   24 września 2017, 15:40

   Co ósmy Brytyjczyk nie używa kuchni a co drugi mózgu

  • Marek do Ciotka Jadzia
   25 września 2017, 15:14

   Ja tez mniej wiecej wracam o 20 do domu ale zawsze, kazdego jednego dnia bez wyjatkow, gotuje dla siebie. Naprawde mozna to ogarnac.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama