Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co Brytyjczycy robią "nie tak" jako goście?

Co Brytyjczycy robią "nie tak" jako goście?
Zamiast "Co słychać", goście coraz częściej pytają: "Jakie masz hasło do Wi-Fi?"? (Fot. Getty Images)
Pytanie o hasło Wi-Fi, używanie telefonów komórkowych przy stole i ciągłe 'przysięganie' - jak wynika z ankiety Virgin Media, łamanie tych zasad przez gości denerwuje nawet najbardziej godzinnego gospodarza.
Reklama

Ankieta przeprowadzona wśród 2 000 dorosłych ujawniła, że "uprzejmy gość" to ten, który m.in. korzysta z podkładki pod szklankę, gdy relaksuje się przy drinku i zawsze opuszcza deskę klozetową.

Na liście znalazły się też: uszanowanie czyjejś prywatności, mycie rąk przed kolacją oraz powstrzymywanie się od ciągłego "przysięgania". Jako "niegrzecznie" określono również pozwolenie gospodarzowi na mycie naczyń.

"Cześć, co słychać? Jakie masz hasło do Wi-Fi?" - to pytanie jest w "złym guście" według 25 proc. respondentów. Co 10. ankietowany posunął się nawet do tego, że odmawiał gościom podania kodu, wychodząc z założenia, że nie przyszli, aby "siedzieć z nosem w swoim urządzeniu".

Jednak gospodarze przyznali w badaniu, że jeśli mają zapewnić dostęp do internetu, ich gość powinien poczekać przynajmniej 30 minut, zanim zapyta o hasło.

Przeciętny respondent zdradził też, że może wytrzymać zaledwie 36 minut, zanim ulegnie pokusie sprawdzenia e-maili i mediów społecznościowych. Co 10. ankietowany wyznał, że po prostu musi zerknąć na swojego Facebooka czy Instagram, a 23 procent stwierdziło, że jest online, ponieważ w internecie było coś, co chcieli pokazać swojemu gospodarzowi.

Jak często Brytyjczycy przyjmują gości? 30 proc. ankietowanych zaprasza kogoś przynajmniej raz w tygodniu, a 10 proc. - "przez większość dni".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama