CBL Polonia w Pucharze Anglii mocna, ale nie zwycięska

Wynikiem 3:1 i porażką CBL Polonii Londyn zakończył się półfinałowy mecz Siatkarskiego Pucharu Anglii, w którym niepokonany w tym sezonie lider tabeli - Team Northumbria podejmował aktualnych mistrzów kraju.
Polonia miała w tym meczu szansę na pokonanie świetnie grających rywali, decydującym okazał się trzeci set, w którym siatkarze z Londynu nie wykorzystali trzech piłek setowych.

“Gdybyśmy wygrali w trzeciej odsłonie, mecz z pewnością potoczyłby się inaczej - Team Northumbria to bardzo trudny rywal - gra z nimi do wyniku 30:28 w trzecim secie pokazuje, jak bardzo zacięte było to spotkanie. Cieszę się, że rozegraliśmy świetne zawody, zabrakło dosłownie jednej piłki w odpowiednim momencie. Cały czas liczymy się w grze o mistrzostwo kraju - po tym meczu mogę spokojnie powiedzieć, że 'Polonia is back' - komentował po meczu prowadzący Polonię, trener Patrick Selep.

Tegoroczny finał Pucharu Anglii będzie powtórką sprzed roku - obok Team Northumbria zagra w nim drużyna Wessex z Bournemouth.

A już w najbliższy weekend ostatni mecz rundy zasadniczej dla CBL Polonii Londyn. W sobotę (8 marca) w hali St Benedicks na Ealingu pojawią się zawodnicy z Sheffield. Początek spotkania o godzinie 16:30. Wstęp wolny.