CBL Polonia Londyn wygrywa przed play-offami

Zwycięstwem trzy do jednego zakończyli rozgrywki sezonu zasadniczego siatkarze CBL Polonii Londyn. Rywalem Londyńczyków była świetnie spisująca się w tym sezonie drużyna z Sheffield.
Broniący tytułu Mistrza Anglii przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Wynik meczu miał wpływ na rozstawienie w kolejnej części sezonu - play-off.

"Sezon tak się ułożył, że dawno nie graliśmy u siebie w hali - świetnie było tu wrócić. Najlepiej gra nam się przy gorącym dopingu kibiców, a z tym na Ealingu nigdy nie ma problemu" - stwierdził po meczu wiceprezes Polonii, Bartek Łuszcz.

Końcówka pierwszego seta zaważyła o rezultacie w tej odsłonie i to Sheffield schodziło z parkietu zwycięskie. W kolejnych setach górą byli już gospodarze. CBL Polonia grała spokojnie i pewnie cały czas kontrolując przebieg spotkania. Sheffield to drużyna, która ma w swoim składzie dwóch olimpijczyków z londyńskich Igrzysk. Świetna gra w meczu z takim rywalem, to dobry prognostyk przed play -offami.

Jednym z zawodników w drużynie Sheffield jest ikona brytyjskiej siatkówki - atakujący Dami Bakare - olimpijczyk z Londynu, który w swojej karierze grał w wielu profesjonalnych klubach. Pozytywne wrażenie na zawodniku zrobiła panująca w londyńskiej hali atmosfera:

"To świetnie, że pojawia się doping na angielskich parkietach siatkarskich. Grając na Igrzyskach widziałem, co potrafią polscy kibice - hałas na trybunach, to naturalny element siatkówki, to świetnie wypełnia te fragmenty meczu, gdy na boisku mniej się dzieje" - komentował po meczu Bakare.

Teraz przed Polonią okres intensywnych treningów i meczy sparingowych. Sezon wkracza w decydującą fazę, a celem siatkarzy jest na pewno obrona tytułu mistrzowskiego.

Pierwszy mecz play-off - ćwierćfinał z Solent już w sobotę 22 marca o godzinie 16:00. Hala CBL Polonii znajduje się na londyńskim Ealingu - adres: 54 Eaton Rise, Ealing, London W5 2ES, wstęp na mecz jest wolny.