Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Burmistrz Londynu: Lokalne wybory szansą na "ukaranie Theresy May"

Burmistrz Londynu: Lokalne wybory szansą na
Przeciwnicy Brexitu chcą głosować na proeuropejskie partie: Zielonych oraz Liberalnych Demokratów. (Fot. Thinkstock)
Nadchodzące wbory samorządowe to pierwsza od referendum szansa obywateli UE na ukaranie Theresy May za 'chaos Brexitu'- ocenił burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. Prawo do głosowania ma w Londynie ponad 1 mln przyjezdnych ze Wspólnoty.
Reklama

“Musimy wysłać rządowi jasną informację, że nie życzymy sobie ich chaotycznego i ekstremalnie twardego podejścia do Brexitu, zanim będzie za późno. Torysi skupiają się na konfliktach wewnątrz ugrupowania, podczas gdy zagrożony jest rozwój kraju i miejsca pracy” - wskazał Sadiq Khan w rozmowie z “Evening Standard”.

Wiosenne wybory to - według włodarza - “ostatnia szansa na wyartykułowanie potrzeb”.

“Musimy wskazać, czego oczekujemy po umowie w sprawie Brexitu – kontynuowania członkostwa w jednolitym rynku oraz Unii Celnej, a także dostępu do talentów, których rozpaczliwie potrzebujemy do osiągnięcia sukcesu” - wskazał.

Według organizacji charytatywnej działającej na rzecz imigrantów the3milion, frekwencja obywateli UE w nadchodzących wyborach powinna być wysoka.

“Część ludzi może głosować na Liberalnych Demokratów lub Partię Zielonych, ponieważ są przeciwni Artykułowi 50.” - podsumowała Maike Bohn ze stowarzyszenia.

 

  Komentarze


  • Komentarze
   20 lutego, 21:26

   Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama