Bundesliga: Sześć goli Bayernu w meczu z FSV Mainz

Do siatki FSV Mainz trafili m.in. Serge Gnabry (po prawej) i Eric Maxim Choupo-Moting (po lewej). (Fot. Stefan Matzke - sampics/Corbis via Getty Images)
Bayern pokonał w Monachium FSV Mainz 6:2 w 12. kolejce i przynajmniej do dzisiaj będzie liderem tabeli piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Broniący tytułu Bawarczycy mają 25 punktów, o dwa więcej od Unionu Berlin, który podejmie Borussię Moenchengladbach.

Dla gospodarzy bramki zdobyło sześciu różnych piłkarzy: Serge Gnabry (5. minuta), Jamal Musiala (28.), Senegalczyk Sadio Mane (43.; dobitka po obronionym przez bramkarza rywali uderzeniu z rzutu karnego), Leon Goretzka (58.), Francuz Mathys Tel (79.) i Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting (86.).

Pod koniec pierwszej połowy stratę zmniejszył Szwajcar Silvan Widmer (45+4.), a chwilę wcześniej Jonathan Burkardt nie wykorzystał "jedenastki" dla gości. Do siatki trafił również Duńczyk Marcus Ingvartsen (82.).

Po krótkim kryzysie, kiedy podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli trzy punkty w czterech kolejkach, nie ma już śladu. W ostatnich pięciu kolejkach Bawarczycy zgromadzili 13 punktów, remisując jedynie na wyjeździe z Borussią Dortmund, i strzelili 19 goli. FSV Mainz z 18 punktami jest na ósmym miejscu.

W innym wczorajszym spotkaniu VfL Wolfsburg, w składzie z Jakubem Kamińskim (grał do 81. minuty), wygrał u siebie z przedostatnim w tabeli VfL Bochum 4:0. W kadrze meczowej gości nadal nie było kontuzjowanego Jacka Góralskiego.

Z powodu urazów w FC Augsburg zabrakło bramkarza Rafała Gikiewicza i obrońcy Roberta Gumnego. Ich zespół przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:2.

Wolfsburg i Augsburg mają po 14 punktów i zajmują lokaty 12-13.