Liga niemiecka: Union Berlin powiększył przewagę, Bayern rozbił SC Freiburg

Piłkarze Union Berlin strzelili dwie bramki. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli Union Berlin pokonał 2:0 Borussię Dortmund w 10. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bayern Monachium wygrał 5:0 z SC Freiburg i awansował na drugie miejsce w Bundeslidze.

Bohaterem Unionu został Janik Haberer, który w pierwszej połowie starcia z BVB strzelił dwa gole.

Bramki dla "Bawarczyków" w meczu z Freiburgiem zdobyli Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting, Leroy Sane, Sadio Mane i Marcel Sabitzer.

Klub z Berlina ma 23 punkty, czyli o cztery więcej od drugiego Bayernu. SC Freiburg spadł na trzecie miejsce (18 pkt). Union jest rewelacją sezonu. Drużna prowadzona przez trenera Ursa Fischera ma na koncie siedem zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Jedynym zespołem, który zdołał ich pokonać jest Eintracht Frankfurt.

W innym wczorajszym meczu FC Koeln pokonał u siebie Augsburg 3:2. Cały mecz w drużynie gości rozegrał reprezentant Polski - Robert Gumny, tym razem nie wystąpił kontuzjowany bramkarz Rafał Gikiewicz.

Nominalny prawy obrońca tym razem zagrał na środku defensywy. Augsburg po pierwszej połowie prowadził po golu Floriana Niederlechnera. Po przerwie bramki dla FC Koeln zdobyli Steffen Tigges i Denis Huseinbasic. Daniel Caligiuri doprowadził do wyrównania, a zwycięstwo "Kozłom" zapewniło drugie trafienie Tiggesa.

Liga niemiecka: Gikiewicz i Gumny wyróżnieni przez "Kickera"

Liga niemiecka: Bayern stracił w końcówce zwycięstwo w klasyku w Dortmundzie