Bundesliga: Borussia Dortmund rozbiła Wolfsburg

Już do przerwy było 5:0, a jedną z bramek uzyskał Erling Haaland. (Fot. INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Druga w tabeli Borussia Dortmund rozbiła wczoraj VfL Wolsburg 6:1 w 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy i do sześciu punktów zmniejszyła stratę do prowadzącego Bayernu Monachium. Zespół Roberta Lewandowskiego dzisiaj zmierzy się w Bielefeld z Arminią.

Strzelanie na Signal Iduna Park rozpoczął w 24. minucie debiutant Tom Alexander Rothe. 17-letni obrońca nie tylko po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce BVB, ale w ogóle po raz pierwszy trafił do meczowej kadry w Bundeslidze.

Trener Marco Rose zdecydował się na aż pięć zmian w składzie względem poprzedniego spotkania, wygranego w Stuttgarcie 2:0, i jego plan wypalił w stu procentach, gdyż na 2:0 w 26. minucie podwyższył Belg Axel Witsel, także jeden z nowych zawodników w podstawowym składzie.

Już do przerwy było 5:0, a jedną z bramek uzyskał Erling Haaland. 21-letni norweski snajper, który latem - według gazety "Bild" - ma się przenieść do Manchesteru City, krótko po przerwie podwyższył jeszcze prowadzenie miejscowych. To jego 17. i 18. trafienie w sezonie, w którym dotychczas - ze względu na kłopoty zdrowotne - rozegrał tylko 20 spotkań.

W końcówce na boisku w ekipie "Wilków", która jest 13. w tabeli, pojawił się Bartosz Białek.

W klasyfikacji strzelców Haaland jest trzeci za Lewandowskim - 32 gole i Czechem Patrickiem Schickiem z Bayeru Leverkusen - 20.

Polski napastnik Bayernu, który pewnie zmierza po siódmą w karierze koronę króla strzelców Bundesligi, dorobek będzie mógł powiększyć już dzisiaj w Bielefeld, gdzie wybiera się lider, którego przewaga nad Borussią - po jej wczorajszym zwycięstwie - zmalała do sześciu punktów.

Bayern, który stracił już szanse na Puchar Europy i Puchar Niemiec, może się skupić na walce o 10. z rzędu i 32. w historii mistrzostwo kraju. Z walczącą teraz o utrzymanie Arminią ostatniej porażki doznał we wrześniu 2006 roku. Od tej pory - na osiem meczów z tym rywalem (drużyna z Bielefeld długo była poza Bundesligą) - wygrał siedem i odnotował jeden remis.