Menu

Brytyjczycy nie wiedzą, że Święta Bożego Narodzenia mają związek z Jezusem

Brytyjczycy nie wiedzą, że Święta Bożego Narodzenia mają związek z Jezusem
Niewielu Wyspiarzy wie, że święta mają związek z Jezusem. (Fot. Getty Images)
40 procent Brytyjczyków nie wie, że Święta Bożego Narodzenia mają związek z Jezusem Chrystusem, a połowa respondentów 50 nic nie wie o roli archanioła Gabriela w tym wydarzeniu - wynika z sondażu firmy OnePoll przeprowadzonego dla serwisu Hotels.com.
Reklama

Większości mieszkańców Zjednoczonego Królestwa Święta Bożego Narodzenia bardziej kojarzą się ze Świętym Mikołajem niż z Jezusem. 37 procent ankietowanych nie wiedziało, że Maryja i Józef mają związek z narodzinami Jezusa. Poza tym 20 procent ankietowanych było zdania, że Jezus urodził się w Wielkanoc.

Brytyjczyków zapytano w ankiecie o to, jak ich zdaniem wyglądałoby Boże Narodzenie obecnie. 10 procent stwierdziło, że zamiast ogłaszania dobrej nowiny przez archanioła Gabriela lepiej byłoby skorzystać z medium społecznościowego Instagram, a 15 procent Brytyjczyków stwierdziło, że w tym roku Trzej Królowie byliby Trzema Królowymi.  

wielu Brytyjczyków uważa, że Jezus urodził się w Wielkanoc. (Fot. Getty Images)

Jeśli natomiast chodzi o dary złożone przez Trzech Króli, Brytyjczycy woleliby, żeby zamiast złota, mirry i kadzidła, dzieciątku podarowano iPhone'a (22 procent), subskrypcję Netflix (18 procent) i biżuterię z różowego złota (16 procent).

Pomimo tego, że jest to największe święto w tym roku, Brytyjczycy stają się coraz bardziej nieświadomi chrześcijańskiego pochodzenia Bożego Narodzenia. 

"Jezus również znika z handlu detalicznego i centrów handlowych, które wolą tworzyć Groty Świętego Mikołaja" – podaje serwis www.christiantoday.com.

Badania przeprowadzone przez Scottish Catholic Observer wykazały, że tylko cztery centra handlowe z 26, z którymi skontaktował się w całej Szkocji, mają w tym roku szopkę. Są to: Clyde Shopping Centre, EK East Kilbride, Kingdom Centre Glenrothes i Eastgate Centre Inverness. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama