Menu

Brutalny atak na rabina w Londynie

Brutalny atak na rabina w Londynie
"Jerusalem Post": Atak jest kolejnym przykładem narastającej fali antysemityzmu w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Dwaj niezidentyfikowani nastolatkowie zaatakowali i dotkliwie pobili rabina w Londynie - poinformował wczoraj dziennik 'Jerusalem Post'. Zakrwawiony duchowny został pozostawiony przez napastników i oczekiwał pomocy do soboty, czyli żydowskiego szabatu.
Reklama

Do ataku doszło w późnych godzinach wieczornych w piątek, kiedy ortodoksyjni Żydzi nie używają telefonów, w położonej na północy Londynu dzielnicy Stamford Hill, w rejonie Amhurst Park.

Jak informuje dziennik, napastnicy bijąc ofiarę wykrzykiwali "Zabić Żydów" i inne antysemickie hasła. O ataku powiadomiono policję i lokalny ochotnicze patrole społeczności żydowskiej (Shomrim).

Rabina, którego personaliów dotychczas nie podano, przetransportowano samolotem do Izraela. "Jerusalem Post" ocenia, że atak jest kolejnym przykładem narastającej fali antysemityzmu w Wielkiej Brytanii.

Dziennik przytacza wypowiedź wiceprzewodniczącego Światowej Organizacji Syjonistycznej (WZO) Jakova Hagoela, który oznajmił, że "w 2019 r. prawie 300 tys. Żydów żyje w strachu o ich przyszłość i bezpieczeństwo".

Według Community Security Trust (CST), który doradza w sprawach bezpieczeństwa ok. 260 tys. Żydom w Wielkiej Brytanii, policja w Londynie i Manchesterze zgodziła się wzmocnić patrole w rejonie synagog i innych miejsc ważnych dla społeczności żydowskiej.

Czytaj więcej:

Naczelny rabin: Antysemityzm zakorzenił się w Partii Pracy

Corbyn tłumaczy się z antysemityzmu, neutralności ws. Brexitu i wydatków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.01.2020
  GBP 4.989 złEUR 4.237 złUSD 3.820 złCHF 3.933 zł

  Sport


  Reklama