Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brexit powodem deficytu personelu w barach i restauracjach w Londynie

Brexit powodem deficytu personelu w barach i restauracjach w Londynie
Coraz mniej jest chętnych do pracy w barach i restauracjach w Londynie, nawet w tych najlepszych. (Fot. Thinkstock)
Wiodące restauracje i bary w stolicy Wielkiej Brytanii mają poważny problem z zatrudnieniem personelu do swoich lokali. Od czasu głosowania 'za Brexitem' do pracy w gastronomii i obsłudze klienta brakuje chętnych.
Reklama
Reklama

Leslie Kwarteng, który jest szefem trzech najbardziej popularnych w centralnym Londynie restauracji, oświadczył brytyjskim mediom, że od czasu referendum w sprawie Brexitu nigdy nie było tak trudno o nowych pracowników.

29-latek prowadzi legendarną restaurację „Quaglino’s” w dzielnicy Mayfair, bar na dachu „Madison”, z którego rozpościera się widok na katedrę świętego Pawła oraz bar „100 Wardour Street” na Soho.

Sam zaczynał karierę, gdy był jeszcze nastolatkiem i pracował jako kelner. “Mamy ogromne trudności ze znalezieniem chętnych do pracy, a poszukujemy kelnerów, kelnerki i barmanów” - zdradził Kwarteng.

„Przed referendum do naszych drzwi pukali studenci z Włoch, Francji, a potem wszystko się zmieniło. Znalezienie pracowników stało się prawdziwym wyzwaniem” - podkreślił znany dyrektor.

Leslie Kwarteng uważa, że problem tkwi w tym, aby zapewnić pracownikom odpowiednie przeszkolenie i perspektywę rozwoju, aby chcieli pozostać w pracy.

„Jedną z rzeczy, dzięki której możemy zapobiec temu problemowi to doskonalić nasze zespoły i faktycznie je szkolić” - stwierdził Kwarteng. “Istnieje wiele możliwości dla młodych ludzi w naszej branży, ale oni sami muszą być skłonni do wysiłku i zakasać rękawy w weekendy” - dodał.

Deficyt personelu panuje także w innych brytyjskich branżach. Kilka dni temu brytyjskie media informowały o braku rąk do pracy w NHS. Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku resort zdrowia poszukiwał 86 055 pracowników na pełen etat. W tym samym okresie w 2016 roku było 78 112 ogłoszeń o pracę.

Najnowsze dane Nursing and Midwifery Council (Urzędu Pielęgniarstwa i Położnictwa) pokazały, że od czasu głosowania w sprawie Brexitu spada zainteresowanie pracą w NHS. Po referendum na Wyspy przybyło 90 procent mniej pielęgniarek niż w poprzednim okresie. Dane NMC wskazują m.in., że w ubiegłym miesiącu na Wyspy przybyło 101 pielęgniarek z UE. Rok wcześniej było ich ponad 1,3 tysiąca.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 02.05.2024
    GBP 5.0670 złEUR 4.3323 złUSD 4.0474 złCHF 4.4345 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama