Menu

Boris Johnson zapowiada: Ostrzejsze wyroki dla przestępców seksualnych

Boris Johnson zapowiada: Ostrzejsze wyroki dla przestępców seksualnych
Boris Johnson zamierza obniżyć skalę przestępstw w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
'Najgorsi przestępcy muszą zmierzyć się z karami, które rzeczywiście będą pasować do popełnionego przez nich czynu' - oznajmił dziś premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Zdaniem szefa brytyjskiego rządu, agresywni przestępcy seksualni trafiają do więzienia na zbyt krótko, co przekłada się na brak zaufania ludzi do wymiaru sprawiedliwości.
Reklama

Wygłaszając swój apel, Boris Johnson zapowiedział przekazanie 85 milionów funtów na rzecz Prokuratury Koronnej (CPS). Dodatkowe środki mają pomóc pracownikom urzędu uporać się ze zbyt dużą liczbą prowadzonych spraw.

To kolejna zapowiedź premiera dotycząca zwiększenia wydatków na usługi publiczne. W trakcie weekendu Boris Johnson zapowiedział "całkowitą redukcję przestępczości na ulicach" - w tym celu policja otrzyma m.in. rekordowe 2,5 mld funtów, w więzieniach utworzonych zostanie 10 000 nowych miejsc, a stróże prawa otrzymają nadzwyczajne uprawnienia do przeszukiwania ludzi.

Poza sprawami bezpieczeństwa, Boris Johnson zapowiedział niedawno, że na zastrzyk dodatkowej gotówki może liczyć również krajowa służba zdrowia (NHS). Na modernizację szpitali i zakup nowoczesnego sprzętu przeznaczone zostało aż 1,8 mld funtów.

Eksperci są zdania, że "rozrzutny Boris Johnson przygotowuje się do kampanii wyborczej" co sugeruje, że w obliczu brexitowego impasu w parlamencie "może zdecydować się na organizację przedwczesnych wyborów".

Brytyjscy policjanci otrzymają nowe prawa do przeszukiwania ludzi. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Niebywałe
   12 sierpnia, 20:54

   Już sam siebie strszy?

  • Unkas
   12 sierpnia, 21:23

   sobie niech wyśrubuje wyrok bo po rozpadzie UK pójdzie siedzieć i rzucą mu mydłko aby sie schylił.

  • Ewa
   13 sierpnia, 00:36

   To prawo sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii i w innych krajach jest źródłem zagrożenia dla społeczeństwa. Na korupcję i na układy jeszcze ktoś nie znalazł rady.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama