Bayern zniszczył Borussię!

W szlagierowym meczu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi broniący mistrzowskiego tytułu Bayern Monachium pokonał w Dortmundzie tamtejszą Borussię 3:0.
W wyjściowym składzie gospodarzy pojawili się dwaj reprezentanci Polski - Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, a trzeci, Łukasz Piszczek, zasiadł na ławce rezerwowych.

Choć pierwsza połowa nie przyniosła goli, to w drugiej części gry Bawarczycy udowodnili swoją wyższość. Sygnał do ataku dał były piłkarz BVB, Mario Gotze, znienawidzony w Dortmundzie po tym, jak zdecydował się przenieść na Allianz Arena. Gol rezerwowego w tym meczu Niemca pozwolił podopiecznym Pepa Guardioli na swobodniejszą grę, a jej efektem były trafienia w końcówce Arjena Robbena oraz Thomasa Mullera.

Błaszczykowski opuścił murawę w 71. minucie, natomiast Lewandowski pozostał na boisku do końca. Dobrą wiadomością dla selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki jest powrót do gry Łukasza Piszczka, który na boisku pojawił się w 79. minucie, zmieniając Svena Bendera.

Bayern umocnił się na pozycji lidera Bundesligi, natomiast Borussia zajmuje aktualnie trzecią pozycję w tabeli, tracąc do Bawarczyków już 7 punktów.