Barcelona wygrała, ale znów straciła Messiego

Messi jest nękany przez kontuzje. (Fot. Getty Images)
Broniąca tytułu mistrza Hiszpanii Barcelona pokonała wczoraj u siebie Villarreal 2:1 w szóstej kolejce ekstraklasy, ale znów straciła z powodu kontuzji kluczowego piłkarza Lionela Messiego. Argentyńczyk znalazł się w wyjściowym składzie po raz pierwszym w tym sezonie.

32-letni Messi w okresie przygotowawczym tego lata doznał urazu łydki. Dotychczas wziął udział tylko jednym meczu ekstraklasy i jednym w Lidze Mistrzów, ale w obu przypadkach na boisko wchodził z ławki rezerwowych.

Tym razem rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty, ale po przerwie już na plac gry nie wrócił. Powodem był prawdopodobnie uraz mięśnia uda, za które Argentyńczyk złapał się po starciu z Javim Ontiverosem w 28. minucie. Zastąpił go Francuz Ousmane Dembele, który sam powraca do gry po kontuzji odniesionej na początku sezonu.

Wczorajsze spotkanie na Camp Nou gospodarze rozpoczęli znacznie lepiej. Po kwadransie prowadzili już 2:0 po golach Francuza Antoine'a Griezmanna (w szóstej minucie) i Brazylijczyka Arthura (15.). Tuż przed przerwą stratę zmniejszył Santi Cazorla (44.), a później gole już nie padły.

Barcelona jest czwarta w tabeli z 10 punktami, Villarreal jest ósmy i ma o dwa mniej. Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki prowadzi Granada (11 pkt), która w sobotę niespodziewanie pokonała Barcelonę 2:0, a wczoraj tylko zremisowała na wyjeździe z Realem Valladolid 1:1.